Darovali krv upírovi

Pracovníci Národnej transfúznej stanice privítali darcov v halloweenskych kostýmoch.

Kvapka krvi sa v Nitre a okolitých obciach koná, vďaka mobilným odberom, pravidelne pri rôznych príležitostiach. V nitrianskej Národnej transfúznej stanici však môžete túto pre život veľmi dôležitú tekutinu, darovať kedykoľvek. „Potreba krvi je veľká. Približne 180 000 transfúznych jednotiek červených krviniek sa každoročne spotrebuje iba na Slovensku. Obete úrazov a nehôd, ľudia podstupujúci operácie, pacienti liečiaci sa na leukémiu, nádorové ochorenia, ochorenia krvných buniek, tí všetci potrebujú krv,“ uviedla Národná transfúzna služba.

Národná transfúzna stanica v Nitre sídli v areáli Fakultnej nemocnice na Špitálskej ulici. Krv tu môžete darovať v pracovných dňoch od 7.00 do 14.00, v utorok do 17.00 hod.

Kolektív pracovníkov nitrianskej stanice sa rozhodol, pri príležitosti nedávneho sviatku Halloween, začiatok týždňa ozvláštniť after halloweenskou atmosférou. Pri odbere krvi tak darcom robil spoločnosť upír a jeho pomocníčky. V kostýme mohli prísť aj samotní darcovia. Podľa koordinátorky mobilných odberov Lýdie Tábiovej boli návštevníci stanice z kostýmov spočiatku možno trochu rozpačití, ale veselý kolektív transfúznej stanice sa postaral o priateľskú atmosféru.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password