Darček pre onkologické oddelenie

Na oddelení je nové transparentné ležadlo a dve nerezové infúzne stojany za 1300 eur.

O nové vybavenie sa postaralo občianske združenie NitraOnko, ktorému financie poskytlo mesto Nitra. Peniaze pochádzajú z Mestského reprezentačného plesu, ktorý organizovalo mesto Nitra, nitrianska humanitná spoločnosť Homo Nitriensis a Lions Club Nitra.

„Je potrebné zaujímať sa o veci a ľudí okolo seba a nemyslieť len na seba. Takáto pomoc druhým hovorí aj o tom, ako je spoločnosť vyzretá,“ vyjadril sa primátor Nitry, Marek Hattas.

Lions Club prispel ďalšími 700 eurami, za ktoré boli nakúpené ďalšie infúzne stojany. „Aj malé dary dokážu veľmi pomôcť a stávajú sa pre nás veľkými,“ povedal Juraj Detvay, primár oddelenia radiačnej a klinickej onkológie, ktorý je zároveň aj riaditeľom OZ NitraOnko.

Štedrí ľudia sa stále nájdu. NitraOnko má často aj anonymných darcov. Nedávno dostali od pacientky veľmi krásny obnos peňazí vo výške 15 000 eur, ktoré boli použité na nákup chladiaceho systému Paxman (špeciálna čiapka proti vypadávaniu vlasov pre onkologických pacientov). Darkyňa si želala zostať nemenovaná.

Zdroj foto: Mesto Nitra

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password