Daňové úrady počas posledných marcových dní predĺžia úradné hodiny aj telefonické poradenstvo

Podateľne a klientske zóny budú otvorené do podvečerných hodín. V súvislosti s daňami pribúdajú upozornenia na falošné správy.

foto ilustračná (pixabay.com)

Daňové úrady sú v posledných marcových dňoch, vzhľadom na konečný termín podania dani z príjmov za rok 2022, vyťažené viac ako zvyčajne. Finančná správa SR preto predlžuje úradné hodiny podateľní a klientskych zón.

„Cieľom je poskytnúť daňovníkom čo najširšiu podporu pri plnení svojich povinností. Daňové úrady po celom Slovensku budú k dispozícii všetkým klientom počas predĺžených úradných hodín posledné dva marcové dni, a to vo štvrtok 30. 03. 2023 a v piatok 31.3. 2023 marca 2023,“ informovala hovorkyňa správy Martina Rybanská.

Zdroj: FS SR

Posilnia aj prevádzkové hodiny call centra.

Konzultanti majú byť klientom dlhšie k dispozícii od pondelka 27. marca.

Zdroj: FS SR

Finančná správa pripomína, že povinnosť podať daňové priznanie sa týka aj cudzincov vrátane odídencov z Ukrajiny, ktorí na Slovensku našli prácu.

„Finančná správa v tejto súvislosti na daňovníkov apeluje, aby v daňovom priznaní nezabudli uviesť správne kontaktné údaje,“ tvrdí hovorkyňa Finančnej správy. Pre týchto klientov je pripravený informačný materiál s podstatnými informáciami.

Je dôležité, aby daňovníci správne uviedli svoje telefónne číslo a emailovú adresu, na ktorej budú zastihnuteľní v prípade potreby odstránenia nedostatkov v daňovom priznaní.

foto ilustračná: freepik.com

Podvodníci sa falošnými SMS-kami snažia vylákať z ľudí peniaze

Podľa Finančnej správy v uplynulých dňoch pribúdajú ľudia, ktorí dostali podozrivú sms o neuhradenom dlhu na daňovom úrade. Ide o podvod.

„Finančná správa takýmto spôsobom s klientami nekomunikuje! Verejnosti odporúčame neklikať na priložený odkaz a takúto sms odporúčame okamžite vymazať!“ upozornila inštitúcia.

Zároveň pripomína, že pri podozrivých správach si treba všímať logo a adresu odosielajúceho (väčšinou je neidentifikovateľná), na správu neodpisovať a neposielať ju ďalej ani neklikať na priložené linky.

Televízia Nitrička

Forgot Password