Daniari prijali viac ako 682 tisíc daňových priznaní

Vyplýva to z údajov zverejnených Finančnou správou.

Uvedené číslo predstavuje počet daňovníkov, ktorí si splnili svoju zákonnú povinnosť a v termíne do 31. marca tohto roka podali daňové priznanie k dani z príjmu za minulý rok. „Celkovo daňové priznanie v termíne podalo 682 225 daňovníkov, z toho 54 % tak urobilo elektronickým spôsobom, čo predstavuje 440 385 podaných daňových priznaní. Zaznamenali sme tak ďalšie zvýšenie elektronického podávania daňových priznaní,“ informuje prostredníctvom svojho portálu Finančná správa Slovenskej republiky.

Daniari zaznamenali v tomto roku ďaľšie zvýšenie elektronického podávania daňových priznaní.

Možnosť posunúť si lehotu na splnenie povinnosti o tri mesiace, resp. o šesť mesiacov v prípade príjmov zo zahraničia využilo viac ako 277 tisíc daňovníkov. Oznámiť túto skutočnosť príslušnému daňovému úradu bolo možné do 31. marca 2021. Urobiť ste tak mohli aj v zjednodušenej forme, prostredníctvom emailu. Túto možnosť využilo približne 17 tisíc daňovníkov. 

Už tradične zaznamenali pracovníci daňových úradov väčší nápor na call centre finančnej správy. Posledný týždeň bolo prostredníctvom tejto linky denne vybavených niekoľko stoviek telefonických a emailových dopytov klientov.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password