Ďalšie školy zatvárajú triedy. ZŠ Topoľová je v červenej fáze, Párovské gymnázium v oranžovej

Prváci z gymnázia a základnej školy nechodia do školy. V karanténe sú deti i učitelia.

Aktualizované 8. 9. 2020, 18:45

Medzi nitrianske školy zasiahnuté novým koronavírusom patria aj ZŠ Kniežaťa Pribinu a ZŠ Tulipánová. V každej škole je v izolácii jedna trieda. Informoval o tom hovorca mesta Tomáš Holúbek.

______________________________________

Vyučovací proces však na rozdiel od cirkevných škôl, na ktorých ochorenie COVID-19 potvrdili ešte pred začiatkom školského roka, pokračuje ďalej. Od pondelka je zatvorená jedna trieda na Základnej škole Topoľová. Pozitívny žiak nebol v škole už v piatok, vyučovanie však majú preventívne do 14. septembra prerušené i blízke kontakty I. B. „Ďalej sa postupuje podľa usmernenia príslušného všeobecného lekára alebo príslušného RÚVZ,“ informuje riaditeľka školy Helena Babušíková.

V karanténe je 22 žiakov, triedna učiteľka, dvaja asistenti učiteľa aj vychovávateľka.

Základná škola by sa do zelenej fázy mala vrátiť po ukončení šetrenia Regionálneho úradu verejného zdravotníctva. Deti teda do školských lavíc opäť zasadnú až keď o tom rozhodnú príslušné orgány. Hygienici si ich postupne volajú na testovanie. V priestoroch školy je tiež podľa aktuálneho platného usmernenia hlavného hygienika naplánovaná dezinfekcia. „V Základnej škole Topoľová je celkovo 560 detí a 80 zamestnancov. Dodržiavajú sa tu prísne protiepidemické opatrenia, také, aké sú aj v iných školách a aké nariadili hygienici a epidemiológovia,“ ubezpečil hovorca Nitry Tomáš Holúbek.

Do školy od dnes nechodia ani prváci na Párovskom gymnáziu v Nitre.

Do domácej izolácie v utorok nastúpila trieda 1. A. Na webovej stránke gymnázia o tom v pondelok neskoro popoludní informoval riaditeľ Martin Chudík: „Naša škola vstúpila do tzv. oranžovej fázy, ešte intenzívnejšie je potrebné dodržiavať zásadu R-O-R a platí zákaz vstupu rodičov a iných osôb do budovy školy.“ Prebiehať nebudú ani plánované semináre. Na gymnáziu sa potvrdil jeden prípad ochorenia COVID-19, prváci teda ostávajú v domácej izolácii do 13. septembra.

Koronavírus potvrdili pätnástim učiteľom z dvoch cirkevných škôl.

Minulý týždeň svoje brány neotvorili ani Základná škola sv. Marka a Základná škola s materskou školou sv. Gorazda. Počet chorých medzi zamestnancami nitrianskych škôl rastie. Riaditeľky oboch inštitúcií sú podľa hovorcu Nitrianskeho biskupstva Tibora Ujlackého pripravené opätovne zaviesť aj dištančné vzdelávanie. Zatiaľ tak vzhľadom na aktuálnu situáciu urobila len ZŠ sv. Marka.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password