Ďalšie obmedzenie na cestách

Od pondelka bude na cestách rušno. Vodiči sa môžu stretnúť rovno s dvoma uzávierkami v centre mesta.

Nielen Univerzitný most bude od pondelka 26.8.2919 skúškou trpezlivosti mobilných Nitranov, v ten istý deň príde aj k uzávierke cesty zo Zobora okolo rozostavaného skeletu Promenada Living Park pri rieke. Dôvodom je avizovaná výstavba komplexu.

Cestu je podľa slov vedenia mesta potrebné uzavrieť, pretože ide o jedinú prístupovú komunikáciu k rozostavanému obchodno-bytovému komplexu. Investor ju potrebuje využívať na zásobovanie stavby.

“Pôvodne sme rozhodnutie o uzávierke jednosmerky mali vydať ešte koncom mája. Zistilo sa však, že investor nemal projektovú dokumentáciu v súlade s realitou. Posledné nedostatky odstránil v piatok popoludní,” informuje Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra.

Jednosmerka je v súčasnosti prejazdná v striedavom režime. Ráno sa ňou dá dostať do mesta, poobede naspäť na Zobor.

“Aby nenastal úplný dopravný kolaps, investor s mestom sa dohodli, že autá budú môcť po ceste premávať ráno od siedmej do pol deviatej, teda v čase najväčšej špičky,” dodáva Tomáš Holúbek.

Tento režim bude platiť do polovice novembra.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password