Ďalšie kolo plošného testovania v Nitre nebude, mesto ale pripravuje odberné miesta

Pracuje sa na rozširovaní mobilných odberných miest, kde sa budú môcť dať obyvatelia otestovať v priebehu celého týždňa.

foto: TV Nitrička

Primátor Nitry Marek Hattas prostredníctvom svojej facebookovej stránky oznámil, že v Nitre sa ďalšie kolo plošného antigénovho testovania konať nebude. „Tri víkendy trvajúce plošné testovanie v našom meste a okrese Nitra zabralo. Percento pozitívnych sa nám priamo v meste podarilo dostať z 2,13% v prvom víkende, cez 1,02% v druhom až na aktuálnych 0,77 %,“ pokračuje primátor.

Napriek tomu bude cez víkend k dispozícii viacero testovacích miest.

A to pre tých, ktorí budú chcieť vedieť, ako na tom zdravotne sú, alebo pre tých, ktorí budú potrebovať potvrdenie o negatívnom výsledku testu do zamestnania v červenom okrese. Testovania sa budú môcť obyvatelia opäť zúčastniť v piatok, sobotu a nedeľu. O lokalitách a presnom počte odberných miest bude mesto ešte informovať v priebehu nasledujúcich dní.

„Zároveň pracujeme na tom, aby bol v Nitre dostatočný počet mobilných odberných miest (MOM), kde sa budete môcť otestovať počas celého týždňa, aby sme nemuseli testovať nárazovo po víkendoch,“ dodal primátor.

Televízia Nitrička

Forgot Password