Ďalšia zbytočná dopravná nehoda

Zrážky chodcov a nákladných aút nie sú ojedinelou záležitosťou na celom Slovensku.

Podľa polície 55-ročný muž smeroval z Nitry do Dražoviec. Oblečený v tmavom išiel po strede pravého jazdného pruhu, keď do neho pravou prednou časťou narazilo nákladné auto. Väčšiu silu určite spôsobilo aj to, že kamión bol plne naložený cukrovou repou. Vodič kamióna vykonal dychovú skúšku, ktorá nezistila alkohol v jeho krvi. Jednotlivé skutočnosti sú ďalším predmetom vyšetrovania.

Mnohí mestskí ľudia sú zvyknutí na pešie prepojenie medzi jednotlivými časťami Nitry. Po 22.30 sa však dá dostať do Dražoviec len tromi spôsobmi. Jednou je Taxi služba, druhou 45 minútová cesta cez Zobor a vinohrady, ktorá je na väčšine trasy neosvetlená. Treťou je nová cyklotrasa, ktorá je síce lepšie osvetlená, ale zaberie veľa času. Mnohí ľudia často, či pod vplyvom alkoholu alebo nedostatku peňazí zvolia tento peňažne prijateľnejší režim. Keď si teda človek predsa len vyberie chôdzu po neosvetlených miestach, mal by mať reflexné prvky na oblečení. Nimi sú napríklad reflexná vesta, mikina či páska. Či však zohral v tomto prípade úlohu alkohol, nedostatok peňazí, či samovražedné sklony nám odpovie následné vyšetrovanie.

Info a foto: FB polície Slovenskej republiky

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password