Úspešný týždeň dobrovoľníctva: V kraji sa zapojilo vyše 800 dobrovoľníkov

Pomáhajúce aktivity sa v kraji konali v rámci 16 lokálnych organizácií, v interiéri aj exteriéri.

Od 16. do 22. septembra sa v slovenských mestách po 12. krát konala kampaň už dobre známa pod názvom Týždeň dobrovoľníctva. Takmer 2 stovky organizácií ponúklo množstvo jednorazových dobrovoľníckych aktivít prostredníctvom, ktorých si každý mohol vyskúšať, aké je to byť dobrovoľníkom.

„V Nitrianskom kraji sa Týždeň dobrovoľníctva 2020 uskutočnil takmer v zaužívanej podobe, aj keď bezpečnostné opatrenia boli sprísnené,“ informovala Andrea Kosír Hugáňová, krajská koordinátorka akcie.

Z nášho kraja sa zapojilo 812 dobrovoľníkov, ktorí venovali 987, 5 hodín svojho času.

Dobrovoľnícke aktivity sa konali v rámci 16 miestnych organizácií. Tie umožnili záujemcom zapojiť sa do balenia zdravotníckeho materiálu, zbierky potravín, či upratovania exteriérov a interiérov. „Napriek nie priaznivým okolnostiam sme veľmi vďační, že tento ročník Týždňa dobrovoľníctva priniesol veľa zaujímavých spoluprác, ochotných rúk a otvorených sŕdc,“ uvádza krajská koordinátorka.

Záujemcovia pomáhali napríklad pri príprave Cykloraňajok a festivalu Divadelná Nitra, ale aj pri čistení priestorov pri klokočinskej hale, Zoborskom kláštore, v Hideparku či v Centre pre rodinu. Pomáhalo sa aj formou zbierky Červeného kríža či potravinovej zbierky pre ľudí postihnutých korona krízou.

„Chuť nezištne pomáhať bola, je a vždy bude v Nitrianskom kraji a z toho sa veľmi tešíme. Všetkým dobrovoľníkom i organizáciám či školám ĎAKUJEME,“ dodala Andrea Kosír Hugáňová z Nitrianskeho centra dobrovoľníctva.

foto: facebook Nitrianske centrum dobrovoľníctva

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password