Ďalší úspech nitrianskej atlétky. Jej spolužiaci nezaostávali

Atlétom z Nitry sa v Trnave na Majstrovstvách Slovenska darilo.

Študenti Univerzity Konštantína Filozofa v Nitre z Majstrovstiev Slovenska v atletike doniesli niekoľko medailí. Bronzovú medailu získal v behu na 100 metrov študent aplikovanej informatiky Lukáš Púchovský. V štafete 4 x 100 metrov sa mu dokonca podarilo spolu so študentom učiteľstva geografie a telesnej výchovy Lukášom Halbavým vybojovať zlato.

Prváčka a zrejme budúca učiteľka telesnej a psychológie sa tiež na stupienok víťazov postavila dvakrát.

„V behu na 100 m jej čas 12.12 s stačil na tretie miesto, z behu na 200 m si s časom 25.15 s odniesla striebornú medailu,“ opisuje úspech študentky Lenky Kovačovicovej Tímea Kamenická z kancelárie rektora UKF. Druhé miesto získal aj Dávid Mazúch. Bronz si odniesol za disciplínu 3000 metrov prekážok.

Na stupienku víťazov viackrát stála tiež Simona Takácsová.

V behu na 100 metrov obsadila 4. miesto, z behu na 400 metrov prekážok si odniesla striebornú medailu, rovnaký kov získala za štafetu 4 x 400 metrov. Najviac sa jej darilo v štafete 4 x 100 metrov, kde s Lenkou Kovačovicovou a Emmou Zapletalovou získala zlato.

Fanúšikov atletiky asi neprekvapí, že najväčší úspech opäť zaznamenala Emma Zapletalová.

Študentka nitrianskej univerzity žne v poslednom čase úspech za úspechom. Na Majstrovstvách sa jej dokonca podarilo stanoviť nový slovenský rekord. S časom 55.19 s v behu na 400 prekážok vylepšila svoj predchádzajúci rekord o 1 sekundu. „Emme sa tak v tejto sezóne podarilo vytvoriť už piaty slovenský rekord a vďaka poslednému výkonu sa zaradila na 2. miesto svetových tabuliek, hneď za rekordérku z Holandska Femke Bolovú,“ hovorí Tímea Kamenická.

Sezóna ešte nekončí.

„Keď som dobehla do cieľa a uvidela čas, bola som veľmi prekvapená a nesmierne šťastná. Boli to neopísateľné pocity. Pravdupovediac, chvíľu som bola z toho mimo, nechápala som a nemala som slov,“ opísala Emma svoje prvotné pocity. Radosť prejavil aj Emmin tréner Peter Žňava, ktorý čakal výkon pod hranicu 56 sekúnd, no konečný výsledok ho aj tak prekvapil. „Ak by kvalifikácia atlétov na Olympijské hry 2021 v Tokiu nebola pozastavená, čas 55.19, ktorým mnohým v Trnave doslova vyrazila dych, by jej zaistil miestenku. Neoficiálne je tak prvou slovenskou atlétkou, ktorej sa podarilo pokoriť prísny limit na olympiádu,“ doplnila Tímea Kamenická.

Zapletalovú tento rok ešte čaká míting Zlatá tretra, kde pobeží 300 m cez prekážky, domáci slovenský míting P-T-S a finále atletickej ligy. „Mojím cieľom je udržať si výkonnosť a podať čo najlepší výkon,“ prezradila mladá rekordérka.

foto UKF (zdroj: atletika.sk)

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk