Ďalší protest odborárov v Nitre

Odborári pristúpili k sérii protestných aktivít v jednotlivých regiónoch Slovenska. Po Košiciach, Poprade, Žiline a Banskej Bystrici budú najbližšie v Nitre.

(zdroj: TASR) V stredu (20. 10.) bude čiastočne obmedzená doprava na cestnom priechode pre chodcov pri kruhovom objazde na ulici Bratislavská a Štúrova v Nitre. Blokáciu priechodu organizuje Odborový zväz (OZ) KOVO. Verejnou protestnou aktivitou chce upozorniť na zhoršujúcu sa sociálno-ekonomickú situáciu obyvateľov Slovenska.

„Akcia sa začne o 10.00 h a predchádzať jej bude dvojdňová letáková kampaň na Svätoplukovom námestí v Nitre,“ informoval člen predsedníctva Rady OZ KOVO pre Nitriansky a Trenčiansky región, Ján Stískal.

Protestné aktivity súvisia so zhoršujúcou sa sociálno-ekonomickou situáciou, stúpajúcou infláciou, následným zdražovaním cien potravín, elektriny, bývania i základných služieb, a v kontexte viacerých zmien pracovnoprávnej legislatívy v neprospech zamestnancov a ich zástupcov začali už v septembri tohto roka.

Podľa odborárov je potreba bojovať za vyššie mzdy, za prijateľné ceny potravín, energií, bytov či palív.

Podľa Stískala chcú odborári zároveň upozorniť vládu SR i poslancov parlamentu, že rýchle prijímanie mnohých pracovno-právnych legislatívnych zmien bez verejnej diskusie, vypočutia či prijatia oprávnených pripomienok zástupcov zamestnancov vedie k dramatickému znižovaniu životnej úrovne pracujúcich občanov či slovenských dôchodcov.

Televízia Nitrička

Forgot Password