DAB začalo s prípravou maďarského rozprávkového muzikálu Povala

Ako informovalo Divadlo Andreja Bagara (DAB), premiéra muzikálu, ktorý bude prvýkrát uvedený v slovenskom preklade, je naplánovaná na 10. novembra vo veľkej sále divadla.

Nové rodinné predstavenie v repertoári DAB prinesie príbeh štyroch duchov zabudnutých rozprávkových postáv. Už stáročia hľadajú tú správnu povalu, kde sa majú stretnúť s Prievozníkom, aby ich odviedol na planétu večne živých. „V túžbe odletieť na hviezdu večnej krásy rozprávkových duchov nič nezastaví. Ani smiešne nechápaví vyšetrovatelia, ani zákerný domovník,“ povedala o inscenácii dramaturgička Martina Mašlárová.

DAB svojim divákom pravidelne ponúka muzikály určené všetkým generáciám.

Výnimkou nie je ani pripravovaná Povala. Tvorcovia veria, že dospelých divákov osloví nadhľad, humor a tiež dojímavá ľudská línia príbehu, myšlienka, že niekde existuje svet spomienok, kam po smrti odchádzajú všetci naši blízki a kde zostávajú navždy živí. „Veľkým lákadlom pre divákov bude tiež hudba známeho maďarského hudobníka Gábora Pressera a veríme, že tak ako v Maďarsku, sa aj u nás z mnohých piesní stanú divácky obľúbené hity,“ uviedol umelecký šéf divadla a zároveň režisér inscenácie Matúš Bachynec.

Podľa tvorcov muzikál zároveň ponúka všetko, čo miluje detský divák.

Sú v ňom rozprávkové postavy, duchovia, gangstri, superpočítač, vynálezca, dobrá a zábavná babička, smiešni detektívi aj zaľúbenci. „Muzikál Povala prináša dobrodružstvo, vtip, napätie, tajomstvo, ale hlavne, čo je dôležité, šťastný koniec. Je o hľadaní dobra v našom svete a v každom z nás,“ doplnila dramaturgička Slavka Civáňová.

V krajine svojho pôvodu, v Maďarsku, už muzikál Povala získal prívlastok kultový.

V repertoári divadla Vígszínház v Budapešti je už 35 rokov, dosiahol viac ako 1000 repríz a viac ako milión predaných vstupeniek. „Veríme, že tento titul rovnako osloví aj slovenského diváka, ktorý sa doteraz s pôvodným maďarským naštudovaním nestretol,“ dodal Bachynec.

Zdroj foto: dab.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password