DAB uvádza novú divadelnú sezónu

Záujem o divadlo podľa riaditeľa stále je, narušiť ho môžu nevyspytateľné situácie.

umelecký súbor a vedenie divadla počas TK k sezóne 20/21

„Minulú sezónu sme dobre začali a zle sme skončili, tak túto zle začíname a verím tomu, že dobre skončí,“ uviedol k začiatku aktuálnej divadelnej sezóny riaditeľ Divadla Andreja Bagara, Jaroslav Dóczy. Ovplyvnil ju koronavírus, pre ktorý museli meniť pôvodné plány a sezónu dramaturgicky nanovo vystavať.

S novými plánmi predstavili aj nový vizuál.

„Tento rok sme vedeli, že v tom procese, ktorým prechádzame aj počas koronakrízy, hľadáme možno nejaké nové nastavenia sezóny a zároveň budeme určite hľadať aj nové možnosti, ako vôbec v tejto kríze fungovať ďalej,“ hovorí projektová manažérka divadla Slavka Civáňová.

Nový vizuál (zdroj: TV Nitrička)

Okrem stáleho repertoáru prinesú nové predstavenia romantiku, humor aj vzdelávaciu inscenáciu určenú najmä mladým divákom.

Jednu z nových inscenácií uvedú už tento mesiac. Ide o romantiku v podaní Lásky slečny Elliotovej. Podľa umeleckého riaditeľa Juraja Ďuriša prispôsobili výber inscenácií situácii a veci, „ktoré ľudí posúvajú v kultúrnom myslení“ trochu odložili bokom.

„Po dohode s režisérmi a po dohode kolégia Divadla Andreja Bagara sme sa snažili prijať taký spoločný názor, že dajme tie ľahšie tituly, lebo ľudia majú negatívnych vecí teraz okolo seba asi veľa,“ vraví riaditeľ Dóczy, zrelaxovať tak budú môcť práve v divadle.

Divadlo Andreja Bagara (zdroj: NH)

Sezóna môže priniesť nevyspytateľné situácie.

Počas predchádzajúcich sezón nebolo výnimočné, ak sa lístky na obľúbené tituly vypredali v priebehu niekoľkých hodín. Dostať sa k nim, tak bolo pomerne náročné. Teraz počítajú aj s tým, že lístky sa budú predávať na poslednú chvíľu. „Som trochu skeptický, čo sa týka príjmov, ale nie som skeptický, čo sa týka divákov,“ vyjadril sa riaditeľ DAB.

Vychádza zo záujmu o lístky, ktoré sa začali predávať v auguste. Záujem o divadlo teda podľa neho je, ako problém však vníma nevyspytateľnosť epidemickej situácie. „Predáme 40 lístkov nejakej organizácii a o dva dni zavolá, že tam majú COVID, a musia to zrušiť,“ uviedol príklad, ktorý môže nastať.

zdroj: TV Nitrička

Do novej sezóny v kolektíve divadla pribudli aj dve nové posily – dramaturg Miroslav Lukačovič a herečka Ivana Kubáčková.

„Ja verím, že to nebude nejaké obmedzujúce, že diváci budú mať chuť sa zasmiať, zabaviť, alebo možno popremýšľať. Hlavne nech počúvajú a nech si z predstavenia odnesú niečo, je to už na nich, že čo. A dúfam, že to bude pozitívny zážitok,“ vraví Ivana Kubáčková.

Televíznu reportáž o divadelnej sezóne DAB si môžete pozrieť v spravodajstve TV Nitrička.

Televízia Nitrička

Forgot Password