DAB s tromi nomináciami za divadelnú prácu

Vyhlásenie výsledkov Dosiek 2019 sa bude konať 10. novembra v Divadle Pavla Országha Hviezdoslava v Bratislave.

Dosky sú najprestížnejšie divadelné ocenenie, ktoré tento rok bude mať svoj 24. ročník.

Za najlepší kostým sezóny je nominovaná Diana Strauszová, za jej kostýmy inšpirované modrotlačou, ktoré boli použité v inscenácii hry Jána Palárika Drotár.

Ďalšiu nomináciu dostala Hlava XXII. Konkrétne za najlepšiu scénografiu sezóny, v chápaní plného využitia divadelného priestoru počas hry.

Druhú nomináciu za ostatné dve sezóny dostala naša herečka Barbora Andrešičová. Minulý rok bola nominovaná za postavu drogovo závislej herečky Emmy v tragikomédii Ľudia, miesta a veci. Túto nomináciu pretavila vo víťazstvo. Tento rok je za najlepší žensky herecký výkon nominovaná za stvárnenie Alexa Chandlera v Mechanickom pomaranči od Anthonyho Burgessa.

Dúfame, že nitrianske DAB minimálne jednu nomináciu pretaví do víťazstva.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password