DAB reaguje na nové opatrenia: Prinesie Divadelné pondelky

Divadelné pondelky majú do mesta pod Zoborom priniesť umelecké zážitky aj v čase, kedy sú všetky divadelné predstavenia zakázané.

V nasledujúcich týždňoch bude DAB na svojom youtube kanáli každý pondelok sprístupňovať obľúbené komédie zo svojho videoarchívu. „Takto chceme aj trošku symbolicky odkázať na kedysi obľúbené televízne pondelky. Inscenácia bude na našom youtube kanáli zverejnená vždy v pondelok podvečer o 17.00 h. a bude prístupná nasledujúcich 24 hodín,“ uviedol, riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Divadlo sa rozhodlo pre komédie, aby svojich divákov v súčasnom náročnom období zabavilo a aj takýmto spôsobom im spríjemnilo dni strávené doma.

„Zároveň si takto chceme počas našej 70. jubilejnej sezóny pripomenúť naše staršie inscenácie a osobnosti divadla,“ pripomenul Jaroslav Dóczy.

Predstavenie Druh: žena

Ako prvú odvysiela  DAB na svojom youtube kanály v pondelok 23. marca o 17.00 h. komédiu Z rúčky do rúčky. Na ďalší pondelok, 30. marca, je naplánovaná komédia Druh: žena.

Ako zdôraznil riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy, divadlo nemôže zverejňovať záznamy inscenácií svojvoľne. „V prvom rade je nutné usporiadať autorské práva so všetkými tvorcami inscenácie a ďalšie administratívne náležitosti. V tejto súvislosti musím zdôrazniť, že zverejnené záznamy hier boli robené len pre vnútorné potreby DAB a pre prípadné študijné účely, čím sa zároveň ospravedlňujeme za ich zníženú kvalitu. Akékoľvek rozmnožovanie a šírenie bez súhlasu DAB je samozrejme zakázané,“ povedal Jaroslav Dóczy.

Predstavenie Z rúčky do rúčky

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password