DAB otvorí brány divákom: Odohrá Vlastníkov

Uvoľnenie pandemických opatrení umožňuje divadlám zaplniť svoje hľadiská do 50 percent ich celkovej kapacity. Opatrenie prišlo vo chvíli, keď DAB finišuje s prípravou inscenácie Vlastníci.

Vedenie Divadla Andreja Bagara v Nitre chcelo pôvodne hru Vlastníci uviesť v online priestore, bez prítomnosti divákov. „Veľmi nás teší, že premiéra bude napokon aj s divákmi. Z polovice naplnené hľadisko je taká spodná hranica na to, aby sa počas predstavenia dala vytvoriť tá  skutočná divadelná atmosféra,“ povedal Jaroslav Dóczy, riaditeľ DAB.

Premiéra inscenácie je naplánovaná na 28. novembra.

Aktuálne sa divadlo na otvorenie svojich brán pripravuje. Prebieha čistenie a dezinfekcia priestorov a pripravuje sa plán predstavení, ktoré divadlo svojim priaznivcom ponúkne. „V našom divadle momentálne pripravujeme zoznam inscenácií, ktoré by sme chceli divákom prinášať od decembra. S našim programom oboznámime verejnosť čo najskôr,“ doplnil Dóczy. Nezabudol tiež pripomenúť, že inštitúcia robí všetko pre to, aby sa diváci v jej priestoroch cítili bezpečne. Samozrejmosťou je bezoplachová dezinfekcia rúk a pravidelné čistenie certifikovanou dezinfekciou. „Diváci sedia v hľadisku v dostatočných rozstupoch, pokojne a s rúškami na tvárach. Riziko nákazy je preto v divadle naozaj takmer nulové,“ uzavrel riaditeľ.

DAB otvára i divadelnú knižnicu

Možno ste ani netušili, že existuje, no v skutočnosti je to slovenský unikát. Divadelná knižnica sídliaca v budove Divadla Andreja Bagara má vo svojej zbierke približne 6 000 titulov a je jedinou knižnicou v krajine špecializovanou na divadlo a drámu mimo Bratislavy. Jej služby často vyhľadávajú študenti, ale aj bežná verejnosť a amatérske súbory z celého kraja.

Záujemcom je knižnica prístupná i online.

Vzhľadom na aktuálnu situáciu ohľadom pandémie koronavírusu je osobná návšteva knižnice možná len po individuálnom telefonickom dohovore. Pred príchodom je však potrebné vyplniť hygienický formulár. Knihy si možno vypožičať priamo na mieste alebo si ich jednoducho vyhľadať v online knižničnom katalógu, prevziať si ich však musíte osobne. Na vrátenie požičaných exemplárov je možné využiť odkladací box, z ktorého si správca knihu vyzdvihne. Prístup k nemu je v ktorýkoľvek s výnimkou štátnych sviatkov a dní pracovného pokoja.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password