DAB aj v čase zatvorenia ponúka zaujímavý program. Pripravuje tiež novú inscenáciu

Nová hra má do repertoára pribudnú v jarných mesiacoch. Vedenie divadla dúfa, že ju bude môcť odohrať pred divákmi.

Divadlo Andreja Bagara (foto: nh)

Budova Divadla Andreja Bagara v Nitre je už dlhší čas z dôvodu pandémie pre verejnosť zatvorená. Ak vám chýba atmosféra nitrianskeho divadla, nezúfajte, aj v tomto období je pripravený zaujímavý program.

Môžete sa tešiť na online uvedenie viacerých inscenácií zo súčasného repertoáru.

„Exkluzívne prinesieme divákom inscenácie, ktoré nie sú z nášho archívu, ale ide o ,živé‘ hry zo súčasného repertoáru DAB. Aj preto budú predstavenia spoplatnené symbolickým poplatkom od 2 do 10 eur. Nejde ani tak o skutočné vstupné, ako skôr o podporu divadla, ktoré musí byť pre pandémiu už dlhé mesiace zatvorené,“ vysvetlil riaditeľ DAB Jaroslav Dóczy.

Inscenácia Syna či dcéru? (foto: archív TV Nitrička)

Divadlo teraz pripravuje jarnú ponuku inscenácií. Odštartuje ju tesne pred Dňom sv. Valentína. Online predstavenie komédie Syna či dcéru? budete môcť vidieť v sobotu 13. februára. Ďalšie predstavenia sa pripravujú na marec a veľkonočné sviatky. Na Bielu sobotu 3. apríla divadlo uvedie inscenáciu Povolanie pápež.

Počas zatvorenia prebieha tiež príprava novej hry s edukatívnym zámerom. Premiéra hry Kým nastane ticho je naplánovaná na jarné mesiace.

Počas 1. vlny pandémie herci krátili deťom čas online čítaním rozprávok (zdroj: DAB)

„Dúfame, že ju budem môcť odohrať už pred divákmi. Ak nie, budeme hľadať iný spôsob ako inscenáciu predstaviť verejnosti,“ povedala autorka a dramaturgička inscenácie Slávka Civáňová. V budúcej divadelnej sezóne chce DAB uviesť nový výpravný muzikál Jozef a jeho zázračný plášť. Pre pandemickú situáciu bolo nutné presunúť termín konkurzov na obsadenie postáv a tanečníkov. Konkurzy sa majú konať v marci, premiéra muzikálu je plánovaná na september 2021.

Eurobankovka s portrétom Jozefa Bednárika (zdroj: DAB)

Divadlo tiež ponúka viaceré relácie a súťaže z virtuálneho programu Spolu VYHRÁME.

„Snažíme sa prispôsobovať súčasnej situácii a napriek neľahkým časom naplno pracovať. V rámci hlavnej línie preto pokračuje príprava plánovaných inscenácií a popri tom sa paralelne zameriavame aj na náš online program Spolu VYHRÁME,“ doplnil riaditeľ Dóczy.

V príprave sú ďalšie časti virtuálneho Divadelného slovníka, súťaže pre divákov na sociálnej sieti a spustenie divadelného e-shopu. V elektronickom obchode si budete môcť kúpiť publikácie DAB, CD platne, bulletiny, plagáty, darčekové predmety alebo zberateľskú eurobankovku s portrétom Jozefa Bednárika. Oficiálny predaj bankovky začal koncom roka 2019 a zberatelia vtedy stáli pred divadlom celé hodiny.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password