Cyklotrasu do Dražoviec dokončia v júli

Nitrania sa budú môcť dopraviť na bicykli z mestského parku na Sihoti popri potoku Dobrotka až po Kultúrnu ulicu v Dražovciach.

cyklotrasa drazovce

V apríli 2022 s trojmesačnou dokončovacou lehotou začala výstavba II. etapy cyklotrasy Nitra – Dražovce. Stavebné práce napredujú a úsek by mal byť dokončený v letných mesiacoch.

Po cyklotrase Nitra – Dražovce sa obyvatelia Nitry, ale aj návštevníci a turisti pohodlne dostanú z mestského parku na Dražovský kostolík.

„Termín bude určite dodržaný, to znamená, že cyklotrasa bude hotová do konca júla,“ informoval hovorca Nitry Tomáš Holúbek. „V rámci budovania tejto cyklotrasy sa robila stabilizácia povrchu, ktorým cyklotrasa povedie. Následne boli položené vrstvy štrkodrte a potom sa bude robiť ešte asfaltovanie. Momentálne sa kladú obrubníky.“

„Cyklotrasa bude mať dĺžku tri kilometre. Viesť bude od vodární smerom k cyklotrase, ktorú vybudovala spoločnosť MH Invest, popod cestu a skončí v Dražovciach, zhruba 70 metrov od spoločnosti Medis. Napájať sa bude na Kultúrnu ulicu,“ dopĺňa magistrát.

Nadviaže tak na I. etapu Priemyselný park Sever – Jaguar Land Rover, ktorá bola ukončená v rámci realizácie Strategického parku Nitra / Jaguar Land Rover.

Projekt na dlhoočakávanú cyklotrasu získal nenávratný príspevok z Integrovaného regionálneho operačného programu.

Príprava Cyklotrasy Nitra – Dražovce trvala niekoľko rokov, územné rozhodnutie bolo vydané ešte v roku 2015. Mesto na jej výstavbu získalo dotáciu z Európskej únie v hodnote viac ako 240.000 eur. Koncom marca bola podpísaná zmluva so zhotoviteľom.

Dĺžka cyklotrasy bude tri kilometre, šírka tri metre.

Úsek bude mať šírku tri metre namiesto pôvodných dvoch. Požiadavka na zmenu prišla zo strany Slovenského vodárenského podniku, ktorý chce hrádzu potoka Dobrotka využívať aj pre svoju techniku. Náklady na výstavbu cyklotrasy sa preto zvýšili o takmer 150.000 eur, ktoré v apríli schválilo mestské zastupiteľstvo.

„Dofinancujeme ju z poplatku za rozvoj, ktorý sa vybral zo strategického parku, ktorým bude cyklotrasa viesť,“ uviedol primátor Marek Hattas.

V prípade, že pripravujete podujatie alebo máte iné zaujímavé informácie, tipy či postrehy, môžete ma kontaktovať na jana.krajcovicova@nitrianskyhlasnik.sk.

Televízia Nitrička

Forgot Password