Cyklojazda na oslavu Saganovho siedmeho zeleného dresu

V piatok sa v Nitre uskutočnila cyklojazda, ktorá oslavovala Saganove víťazstvo v zisku zeleného dresu na 106. ročníku Tour de France.

Cyklojazda s podtitulom Le Tour de France sa konala dva dni pred vyvrcholením najpopulárnejšej cyklistickej súťaže na svete, Peter Sagan však mal zelený dres už viac-menej istý. Jedná sa už celkovo o Saganove siedme víťazstvo v bodovacej súťaži.

Cyklojazda štartovala zo Svätoplukovho námestia a organizátori Critical Mass Nitra vyzývali ľudí, aby prišli oblečení symbolicky v zelenom.

„Príď preto oblečený buď v zelenom tričku, alebo na zelenom bicykli alebo len maj na sebe niečo zelené a pripoj sa do pelotónu, ktorý sa vydá na cesty nášho mesta,“ písali organizátori podujatia na svojej facebookovej stránke.

Aj napriek vysokým teplotám, hroziacim búrkam a dovolenkovému obdobiu sa na podujatí zúčastnilo 64 cyklistov. Organizátori zároveň všetkých vášnivých cyklistov pozývajú na 2. nočnú cyklojazdu, ktorá sa uskutoční už vo štvrtok 1. augusta.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password