Cyklisti vyrazili zo Svätoplukovho námestia na vyše 3000 kilometrov dlhú cyklojazdu

Cyklopútnici s vekovým priemerom nad 60 rokov majú pred sebou viac ako 30 dní cesty do Santiaga de Compostella.

Foto ilustračná: Pexels.com

Na cyklopúť z Nitry do Santiaga de Compostella s dĺžkou 3172 kilometrov sa dnes 13. apríla v skorých ranných hodinách vydalo 6 pútnikov. Čaká ich viac ako 30-dňová cesta po európskych trasách Svätojakubskej cesty.

Cyklopútnikov od Mariánskeho stĺpu s bronzovou tabuľou Svätojakubskej cesty odštartoval jej diecézny koordinátor Tibor Ujlacký.

Rozlúčiť sa s nimi prišiel tiež nitriansky pomocný biskup Mons. Peter Beňo, primátor mesta Nitra Marek Hattas, poslanci mestského zastupiteľstva, manželky a známi. „Skôr než však vyrazili na dlhú cestu, prihovorili sa im aj primátor mesta a nitriansky pomocný biskup, ktorý im po modlitbe zároveň udelil požehnanie na cestu,“ informuje Biskupstvo Nitra.

Pútnici vyrazili na cestu so sprievodným vozidlom a propagačnými materiálmi nitrianskeho regiónu. Po príchode do Santiago de Compostella si uctia ostatky sv. Jakuba.

„Aktivita cyklopútnikov z Nitry môže byť dobrým príkladom aj pre iných, ako prevetrať hlavu, objaviť svojho ducha, spoznať Božiu blízkosť, spoznať krásy a sakrálne pamiatky,“ mieni biskupstvo.

Televízia Nitrička

Forgot Password