Cyklodepo na autobusovej stanici je hotové. Zatiaľ sa ale nevyužíva

Dátum kolaudácie cyklotrasy, ktorej súčasťou je cyklodepo zatiaľ nie je známy.

Cyklodepo na autobusovej stanici v Nitre je súčasťou mestskej cyklotrasy Klokočina – Borina – Autobusová stanica. Práce na cyklotrase boli ukončené už v apríli, no skolaudovaná zatiaľ nie je. „Krajský dopravný inšpektorát ešte neodsúhlasil trvalé dopravné značenie. Kolaudácia bude až po odsúhlasení značenia,“ povedal Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitra. Kedy to bude, radnica odhadnúť nevie.

Projekt cyklotrasy je financovaný z eurofondov. Dodatok k zmluve, ktorý bol zverejnený na webe mesta hovorí, že dotácia môže byť vo výške maximálne 95% oprávnených výdavkov. Suma oprávnených výdavkov je 503 313 eur. Neoprávnené výdavky sú vo výške 33 920 eur. Väčšina neoprávnených výdavkov bola použitá na asfaltový koberec, ktorý musí mesto zaplatiť zo svojich financií. „Dodatok bol uzavretý pre zlý výpočet projektanta na asfaltový koberec – chýbalo tam približne 2 200 metrov štvorcových asfaltu,“ dodal Tomáš Holúbek.

Projekt cyklotrasy cez Borinu má slúžiť ako spojenie medzi mestskými časťami Čermáň, Klokočina a autobusová stanica. Jeho účelom je tiež oživenie lesoparku Borina.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password