Cyklistické preteky Regiónom Nitrianskeho kraja tento rok vo Vrábľoch

Medzinárodné etapové cyklistické preteky mládeže, mužov a žien sa budú konať už v túto nedeľu 31. júla od 9:00 hod.

Cyklisti a cyklofanúšikovia sa stretnú na už 15. ročníku cyklistických pretekov Regiónom Nitrianskeho kraja, ktorého usporiadateľmi sú Cyklo Klub Dynamax Nitra a mesto Vráble, s finančnou podporou Nitrianskeho samosprávneho kraja.

,,Naše preteky Regiónom Nitrianskeho kraja sa stali lákadlom pre cyklistov. Žiaľ, pre presuny pretekov v kalendári a financiám sme v organizácii pretekov museli upustiť od ich tradičnej formy trojetapových pretekov,“ priblížil predseda organizačného výboru pretekov Vladimír Došek, predseda CK Dynamax Nitra.

Tento rok sa preteky konajú v mieste záverečnej etapy vo Vrábľoch v poslednú júlovú nedeľu. Na štart sa postavia všetky mládežnícke kategórie, ženy a muži. Trať pretekov je situovaná do ulíc Vrábeľ. Tu absolvujú cyklisti kritérium – okruhy v centre mesta na 1,4 km dlhom okruhu.

Vypadli tak úvodná etapa v Nitre, Memoriál Ing. Jána Vanča, etapa s hromadným štartom od mestského parku pod hradom s cieľom na Zobori pri liečebnom ústave a druhá etapa časovka jednotlivcov v obci Tajná.

„Po minulé roky štartovali na nich zahraničné i reprezentačné družstvá z Rakúska, Maďarska a Čiech. Po každej etape a v každej kategórii sme obliekali žltý dres pre najlepšieho a zelený pre 2. celkovom v poradí, biely dostával najlepší najmladší v kategórii. Pre kategórie dievčat a žien sa odovzdával ružový dres. Mladí cyklisti boli takto po každej etape dekorovaní do dresu, ako to vidíme v cieli na veľkých etapových pretekoch. Toho roku nám to nevyšlo,“ uviedol Došek.

Pripravené sú i sprievodné programy, preteky pre žiakov základných škôl – neregistrovaných cyklistov v Slovenskom zväze cyklistiky (SZC), ktorí budú súťažiť v štyroch vekových kategóriách chlapcov a dievčat. K tomu organizátori pridali súťaž pre deti do 6 rokov a ich rodinných príslušníkov.

Prihlásiť sa bude dať priamo na mieste v deň pretekov do 8:30 hod. Viac info, rovnako aj možnosť prihlásenia je k dispozícii aj na cknitra@post.sk.

Program pretekov:

7:00 – 8:30 hod. – Registrácia pretekárov, mestský úrad

9:00 hod. – Sprievodný program – preteky pre neregistrovaných cyklistov

9:45 – 16:00 hod. – Preteky Regiónom Nitrianskeho kraja

Ilustračné foto: Freepik

Televízia Nitrička

Forgot Password