CTPark v Nitre rozšíri svoju kapacitu pre dodávateľa automobilových komponentov

Spoločnosť CTP plánuje zväčšenie svojich plôch a portfólia certifikovaných nehnuteľností. Podľa dohody developer vybuduje do júna budúceho roku nové výrobné haly v nitrianskom CTParku pre spoločnosť Samvardhana Motherson Reydel Companies (SMRC), dodávateľa komponentov pre automobilový priemysel, ktorý už v areáli sídli.

Spoločnosť SMRC je dodávateľom plastových komponentov a modulov do automobilových interiérov pre viaceré automobilové spoločnosti. Aktuálne sa nitriansky závod spoločnosti SMRC rozprestiera na ploche 15 000 m², avšak od júna budúceho roku bude mať výrobca k dispozícii ďalšie novovybudované priestory. V areáli mu k súčasným halám pribudne ešte ďalších 13 000 m² skladových priestorov a kancelárske a sanitárne priestory s rozlohou 600 m².

Plánovanou výstavbou v Nitre developer potvrdzuje svoj záujem o ďalšie napredovanie.

 „Úprimne sa teším, že spoločný záujem o rast oboch spoločností vyústil k uzavretiu dohody o extenzii priestorov v nitrianskom parku, kde má spoločnosť SMRC sústredenú svoju produkciu. Nové priestory budeme budovať na mieru nielen podľa požiadaviek klienta, ale zároveň tak, aby spĺňali prísne certifikačné kritériá energetickej náročnosti, ktorými sa v CTP riadime,“ hovorí Remon Vos zo spoločnosti CTP.

CTPark Nitra sa nachádza severne od mesta, v blízkosti automobilovej spoločnosti Jaguar Land Rover. Mesto a jeho okolie poskytuje vhodné podmienky pre výrobcov automobilov a ich komponentov. Vďaka strategickej polohe parku pri diaľnici je prostredie ideálnym miestom pre logistické a distribučné činnosti. 

CTP sa špecializuje na výstavbu a správu zákaznícky orientovaných high-tech biznis parkov pre špičkové medzinárodne a tuzemské spoločnosti, ktoré strategicky investujú do nových alebo rozširovaných projektov. Spoločnosť v súčasnosti pôsobí v siedmich európskych štátoch.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password