Covid-19 sa na Borovej v Nitre ešte nepotvrdil

Mesto Nitra upozorňuje na dezinformáciu, ktorá sa šíri niektorými webovými portálmi.

zdroj foto: google maps

Vedenie mesta informuje, že koronavírus na Borovej ulici v Nitre zatiaľ nie je potvrdený. Hygienici otestovali dcéru muža s ochorením Covid-19 a jej partnera. Pozitívne testovaný muž je z obce Hájske, jeho dcéra sa mala pohybovať v oblasti Borovej ulice. Výsledky testov zatiaľ nie sú známe.

Borová ulica je stále uzavretá. K včerajšiemu dňu RÚVZ rozhodlo o testovaní dvoch ľudí z tejto ulice.

„Ide o dcéru pána, u ktorého bol potvrdený Covid 19  + testovaný je aj jej partner. V lokalite nepretržite poskytujú podporu asistenti podpory zdravia z organizácie Zdravé regióny, mestská polícia / MOPS v súčinnosti PZ NR,  hliadkuje sa v 24 hod. intervaloch bez opustenia priestoru a zabezpečuje sa tak i dodržiavanie karanténnych opatrení  pre 23 obyvateľov, ktorí majú povinnosť domácej karantény,“ hovorí Tomáš Holúbek, hovorca mesta Nitry.

Mesto o vzniknutej situácii intentízne komunikuje s miestnym vajdom, s RÚVZ a aj ďalšími subjektmi.

„Situácia je v týchto chvíľach stabilizovaná. Veci riešime podľa vývoja situácie, ktorá sa každú chvíľu mení,“ dodáva hovorca.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password