Nitrianski Corgoni neodišli bez titulov

Zápasnícky klub bol na Majstrovstvách Slovenska senioriek úspešný, mládež si z Rimavskej Soboty odniesla tri tituly.

V Snine sa po dlhšej prestávke uskutočnili Majstrovstvá Slovenska seniorov a senioriek v zápasení vo voľnom štýle. Zápasnícky klub Corgoň pre zranenia neobsadil kategóriu seniorov. V kategórii senioriek klub reprezentovali Darina Molnárová, ktorá získala 2. miesto do 50 kg, a Jana Virágová, ktorá si vybojovala rovnaké miesto v kategórii do 62 kg. Na treťom mieste sa umiestnila Beáta Zámočníková s váhou do 57 kg.

V hodnotení družstiev sa seniorky klubu Corgoň Nitra umiestnili na druhom mieste.

„Mrzí nás zranenie našich chlapcov aj dvoch dievčat, ktoré sa nemohli zúčastniť. Výsledky by boli určite lepšie, ale taký je šport,“ skonštatoval tréner Juraj Zámočník.

Omladina zápasníckeho klubu Corgoň Nitra vycestovala do Rimavskej Soboty, kde domáci oddiel usporiadal Majstrovstvá Slovenska mladších žiakov a žiačok vo voľnom štýle. V konkurencii 138 pretekárov z dvadsiatich oddielov podali Corgoni pekné výkony a domov si odniesli 3 majstrovské tituly. Prvé miesto v kategórii chlapcov získal Matej Jambrikovič, ktorý s prehľadom vyhral vo váhovej kategórii 73 kg, keď všetkých súperov položil na lopatky. V dievčenskom prevedení ho napodobnila Michaela Šeböková do 57kg, ktorej sa podaril obhájiť majstrovský titul z minulého roka. O tretí titul sa postarala prípravkárka Emma Müllerová vo váhe do 47 kg, ktorá, podobne ako jej predchodkyne, svojim súperkám nedala šancu.    

Umiestnenie ďalších Corgoňov: 2. miesto: Adam Poljak (35 kg) a Lukáš Jesenský (62 kg), 3.miesto: Michal Polakovič (62 kg) a Tamara Michalíková (57 kg), 5.miesto Šimon Vančo, 6. miesto Michal Müllner (44 kg), 7.miesto Marko Ochotnícky (37 kg), 9.miesto Ján Lajš (37 kg), 11.miesto Aurel Švec (44 kg), 12.miesto Ivan Krošlák (44 kg).

V hodnotení oddielov skončili Corgoni na piatom mieste, dievčatá sa stali najúspešnejším kolektívom na Slovensku.

„S výsledkami sme spokojní, očakávania naplnili naši favoriti ziskom titulov. Príjemne nás svojím výkonom a umiestnením prekvapili prípravkári Poljak a Jesenský. Smolu mal Polakovič, ktorý nedotiahol dobre rozbehnutý zápas. V prípade víťazstva by sa vo finále o titul stretol s Jesenským. Druhým smoliarom bol Müllner, ktorý sa taktiež chybami pripravil o lepšie umiestnenie, „ doplnil na záver tréner Peter Kmeť.

Prísľubom do budúcnosti je fakt, že z trinástich najmenších Corgoňov boli siedmi vekom ešte stále prípravkári a v tejto vekovej kategórií budú zápasiť ešte 2 roky.

 foto: Peter Kmeť, Juraj Zámočník

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password