Corgoň Nitra premiérovo

Majtrovstvá Slovenska seniorov a senioriek v zápasení vo voľnom štýle dopadli úspešne aj pre nitriansky klub.

Počas víkendu sa uskutočnili v hale Olympia v Nitre Majstrovstvá Slovenska seniorov a senioriek v zápasení vo voľnom štýle. Zápasnícky klub Corgoň Nitra pri svojej premiére v kategórií seniorov reprezentovali pod vedením trénera Petra Pekára dvaja pretekári: Patrik Berka (74kg) a Adam Elexa (97kg). Obaja pretekári pri svojej premiére nesklamali a skončili hneď za bodovanými priečkami na 7. mieste.

Tréner senioriek Juraj Zámočník mal k dispozícii päť pretekárok, z ktorých všetky  skončili  na  medailových  priečkach.  

zdroj: Zápasnícky klub Corgoň Nitra

Na druhom mieste sa umiestnili Darina Molnárová (50kg), Annamária Martišová (62kg) a Jana  Virágová  (65kg). Tretie  miesto  si  vybojovali  Karina Karáčová (59kg) a Beáta Zámočníková (62kg). V hodnotení družstiev senioriek získali pretekárky ZK Corgoň Nitra titul majsterky Slovenska.
„Bola to naša premiéra medzi seniormi a myslím, že za päť rokov existencie klubu vychovať pretekárov, ktorý môžu v tejto kategórii súťažiť, je úspech, takže som spokojný. To už dievčatá, to je iná kapitola, tie sa zúčastnili na majstrovstvách Slovenska po tretíkrát a podarilo sa im premiérovo získať titul v družstvách. Je to pekný úspech, dievčatá dokázali, že ich najväčšia sila je v kolektíve,“ pochválil zverenkyne predseda klubu Peter Kmeť.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password