COMIN bude pomáhať cudzincom aj v tomto roku

Cudzinci, ktorí pracujú či študujú v Nitre, môžu aj v tomto roku využívať pomoc Komunitného centra pre pracovnú a vedomostnú mobilitu (COMIN).

Projekt realizuje Nitrianska komunitná nadácia (NKN) od roku 2019 a pokračuje aj v tomto roku. COMIN bude aj naďalej ponúkať predovšetkým sociálne a právne poradenstvo. „Ak ste cudzinec, alebo máte v susedstve cudzinca, ktorý potrebuje pomôcť alebo poradiť, kontaktujte nás,“ vyzýva komunitné centrum na sociálnych sieťach.

Počas pandémie je možné osobné konzultácie nahradiť aj mailovým či telefonickým kontaktom.

Podľa mesta sa projekt osvedčil a mestské zastupiteľstvo ešte vlani schválilo jeho pokračovanie až do roka 2023. „Nadväzuje na výsledky dosiahnuté v predchádzajúcom období. Jeho hlavným cieľom je skvalitniť a rozšíriť existujúce služby pre cudzincov v Nitre,“ uviedla správkyňa NKN, Ľubica Lachká.

COMIN chce cudzincom pomáhať s poskytovaním informácií o základných právnych otázkach.

Nadácia má v pláne školiť pracovníkov mesta i učiteľov základných a materských škôl v problematike integrácie cudzincov. Komunitné centrum chce okrem toho ponúkať cudzincom aj poradenstvo pri rozbiehaní ich kariéry či podnikania. Súčasťou projektu majú byť i rôzne workshopy či podujatia, na ktorých budú môcť zahraniční predstaviť Nitranom svoju kultúru, kuchyňu a zvyky.

Televízia Nitrička

Forgot Password