Colníci v Nitre zaistili tovar v hodnote 175 000 eur

Ide o viac ako 2 milióny kusov nezákonne dovezeného tovaru.

Zaistený tovar je pod dohľadom príslušníkov finančnej správy z Colného úradu Nitra, po jeho prepadnutí v prospech štátu bude časť tovaru možné predať, ďalšiu časť budú musieť z dôvodu ochrany spotrebiteľov zničiť.

Únik na cle a DPH vyčíslili na viac ako 41 000 eur.

Nitrianski príslušníci finančnej správy vydali rozhodnutie o zaistení viac ako dvoch miliónov kusov tovaru (2 373 039 kusov). Ide o rôzny sortiment tovaru, a to bižutériu, hračky, parfumy, odevné doplnky, výrobky z plastov, modelovacie pasty, umelé kvetiny, sponky do vlasov, čelenky, mechanické dávkovače, umelé mihalnice, prípravky na manikúru a pedikúru a pod. Tovar bol dovážaný pre istú bratislavskú obchodnú spoločnosť.

Zaistením tovaru zamedzili príslušníci finančnej správy časti tovaru, ktorá môže byť pri používaní nebezpečná pre svojich spotrebiteľov, prístup na jednotný trh EÚ.

„Zaistený tovar je aktuálne pod dohľadom príslušníkov finančnej správy, procesne sa rozhoduje o jeho prepadnutí v prospech štátu. Časť tovaru, ktorá je technicky a zdravotne nezávadná, bude v rámci správy majetku štátu predmetom predaja, ďalšia časť bude z dôvodu ochrany spotrebiteľov zničená,“ informuje hovorca Colného úradu v Nitre Stanislav Pacher,

V prípade nezákonného dovozu tovaru je možné právnickej osobe uložiť pokutu v zmysle colných predpisov až do výšky 331 939,18 eur.

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password