Čo so starým bicyklom?

Ak vlastníte starší alebo nepoužívaný bicykel, kolobežku či trojkolku, vo februári ich môžete darovať sociálne slabším rodinám.

Charitatívnu zbierku s názvom Bicykel do každej rodiny organizuje nákupné centrum Max Nitra pod záštitou Mesta Nitra. Centrum počas projektu spolupracuje aj s občianskym združením Neposlušné nôžky. Do zbierky sa môžete zapojiť od 1. do 23. februára 2020.

„Nákupné centrum MAX pôsobí na trhu vyše 13 rokov. Za ten čas sme zorganizovali množstvo podujatí či akcií pre našich zákazníkov, ktorých vernosť si mimoriadne vážime. Preto je prirodzené, že sme sa tentokrát rozhodli byť skutočne prínosom pre našu komunitu a považujeme za svoju povinnosť poskytnúť ľuďom z Nitry okrem nákupných možností aj reálnu pomoc,“ povedala riaditeľka OC MAX Nitra Lucie Kollárik.

Zbierka štartuje už vo februári, aby sa bicykle dostali k rodinám ešte pred začiatkom jarnej sezóny. Ak by ste chceli tiež prispieť, nevyužívaný dopravný prostriedok stačí priniesť do OC MAX na prvé poschodie. V pracovných dňoch tak môžete urobiť medzi 15. a 20. hodinou, počas víkendu od 10. do 20. hodiny.

Projekt chce podporiť voľnočasové a športové aktivity sociálne slabších rodín. Formou zabezpečenia zrenovovaných bicyklov tak budú môcť rodiny tráviť viac času aktívne a zároveň spolu. 

„Projekt Bicykel do každej rodiny nás veľmi oslovil a preto Mesto Nitra vzalo záštitu nad týmto projektom. Našou úlohou je zodpovedný výber rodín, ktoré si vzhľadom na svoju sociálnu a ekonomickú situáciu nemôžu dovoliť kúpiť bicykel pre každého člena rodiny. Verím, že práve týmto projektom spoločne prispejeme k tomu, aby rodičia so svojimi deťmi aktívne trávili voľný čas,“ doplnila Naďa Šimová, vedúca odboru sociálnych služieb Mesta Nitra.

Televízia Nitrička

Forgot Password