Čo s ďalším štúdiom po maturite? Poradí vám veľtrh Gaudeamus

Trojdňovej konferencie sa okrem študentov a pedagógov zúčastia školy a vzdelávacie inštitúcie zo Slovenska i Česka.

Trojdňová konferencia na nitrianskom Agrokomplexe pomôže budúcim maturantom s výberom ďalšieho štúdia. Veľtrh pomaturitného a celoživotného vzdelávania Gaudeamus sa pre rok 2021 mení na Gaudeamus prednáškové a konzultačné dni. Vysoké školy a univerzity budú prostredníctvom prednášok svojich potenciálnych študentov informovať o ponuke študijných programov. „Na podujatí nájdu študenti kontaktné miesta, v rámci ktorých im zástupcovia škôl zodpovedia všetky otázky,“ uvádza Agrokomplex.

„Pre vstup na veľtrh je nutná REGISTRÁCIA vopred. Vstup je pre návštevníkov zdarma. Režim: OTP,“ dopĺňa výstavisko.

Veľtrh bude prebiehať v Pavilóne K 2. a 3. novembra do 7.45 do 16.00 hod. a 4. novembra od 7.45 do 14.00 hod. „Najviac informácií o školách získate na prednáškach, kde sa dozviete všetko o štúdiu, fakultách, študijných programoch, vybaveniu školy aj aktivitách, ktoré vám ponúka,“ informujú organizátori. Okrem študentov je návšteva veľtrhu vhodná aj pre výchovných poradcov, triednych učiteľov a pedagógov stredných škôl.

Nerozhodnutí študenti môžu využiť test študijných typov, vďaka ktorému zistia, či sú humanitný, technický, ekonomický, prírodovedný alebo umelecký typ. „Výsledok testu vám pomôže v orientácii v ponuke štúdia. Test je dostupný online pre všetkých registrovaných študentov,“ dodávajú organizátori.

foto: archív TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password