Čo robiť v prípade, že vaše dieťa prinesie zlé známky?

Dnes si domov donieslo vysvedčenie takmer 693-tisíc žiakov z celého Slovenska.

Školákom sa dnes oficiálne končí prvý polrok školského roka. S tým samozrejme prichádzajú aj výpisy polročných vysvedčení s výsledkami doterajšej práce.

To, že dieťa nemá na svojom vysvedčení dobré hodnotenie, je už samo o sebe demotivujúce. V prípade, že nezasiahne pedagóg, je úlohou rodiča, aby dieťaťu vyzdvihlo jeho silné stránky a pomenovalo potenciál pre prípadné zlepšenie.

Ako reagovať na zlé známky?
Milí rodičia, nezabúdajte, že nejde o život. Miesto pokarhania svoje dieťa radšej povzbuďte a sami uvidíte, že budúci polrok vám prinesie omnoho lepšie vysvedčenie. Najlepšou metódou ako namotivovať dieťa k tomu, aby nosilo lepšie známky a dosahovalo lepšie výsledky, je pochvala.

Zdroj: Pixabay.com

Deti len opakujú to, čo vidia doma u rodičov.

Preto im musíte ísť príkladom. Porovnávanie so spolužiakmi alebo súrodencami je zbytočné a extrémne demotivujúce. Každé jedno dieťa je výnimočné a jedinečné. Mnoho svetových géniov bolo priemernými študentami a pozrite sa, kam to až dotiahli. Namiesto zbytočných výčitiek dieťa vypočujte a pokúste sa ho pochopiť. Keď vo vás uvidí podporu, začne spolupracovať. Spoločnými silami potom môžete vytvoriť plán zlepšenia známok.

Problémy treba riešiť. K tomu sa nedopracujete v prípade, že z vás dieťa bude mať strach. Nemajte od svojich detí prehnané očakávania. Radšej sa ich snažte podporovať v ich záľubách a činnostiach, ktoré im idú od ruky.

Po ťažkej drine sa deti dočkajú aj vytúženého odpočinku. Polročné prázdniny budú v pondelok (3.2).

Televízia Nitrička

Forgot Password