Čo ponúkne knižnica v novom roku?

Prinášame vám plán podujatí v Krajskej knižnici Karola Kmeťka v Nitre na mesiac január 2020.

Krajská knižnica Karola Kmeťka v Nitre si aj v nasledujúcom kalendárnom roku pripravila pre svojich návštevníkov množstvo doplňujúcich akcií. Podujatí sa môžete zúčastniť v dvoch pobočkách knižnice, a to na Ulici Fraňa Mojtu a v pobočke Klokočina na Jurkovičovej ulici.

Počas celého mesiaca sa môžu detskí návštevníci v oboch pobočkách zúčastniť Informačnej výchovy. „Počas nej sa deti prístupnou formou dozvedia základné informácie o knihe, knižnici a vyhľadávaní potrebných informácii pre samotnú orientáciu v knižnom fonde,“ informuje knižnica. Pre študentov stredných škôl bude doplnená o stručný životopis a diela Karla Čapka. Taktiež sa všetci môžu zapojiť do 20. ročníka čitateľskej súťaže pod názvom Čítajte s nami.

zdroj: krajskakniznicanitra.sk

Súčasťou podujatí , ktoré budú dostupné po celý mesiac, sú aj výstavy v pobočke na Ulici Fraňa Mojtu určené pre širokú verejnosť. 

Ľudia sa tak môžu dozvedieť viac o živote vtákov v Chránenej krajinnej oblasti Ponitrie alebo o divadle na Slovensku.

Pre prihlásených účastníkov si knižnica pripravila aj podujatie s názvom Pohybom k lepšej pamäti. „Ide o cvičenie 5 Tibeťanov a jogovej terapie,“ vysvetľuje knižnica. Spoločné cvičenie sa uskutoční niekoľkokrát do mesiaca v úseku odbornej literatúry pre dospelých.  

zdroj: krajskakniznicanitra.sk

Krajská knižnica nezabúda ani na svojich starších čitateľov zo Senior klub pedagógov či z Dolných Krškán.

Preto si pre nich pripravila rozprávanie o živote a tvorbe amerického speváka Elvisa Presleyho a Nadstavbovú hodinu tréningu pamäti.

Klienti denného stacionára pre osoby so zdravotným postihnutím a Denný stacionár pre autistov zavítajú do hudobného úseku knižnice na Fraňa Mojtu. „Pri podujatí Cesta do neba si návštevníci vypočujú prierez hudobnou tvorbou slovenskej rockovej skupiny Gladiátor,“ dodala krajská knižnica.

zdroj: rollingstone.com

Žiaci materských, základných a stredných škôl navštívia v knižnici mnoho ďalších zaujímavých podujatí. Primárne sa zapoja do čitateľskej súťaže Čítajte s nami, ktorá je v mesiaci január zameraná na Rusko. Mladým čitateľom tak bude predstavená kniha od Vladimíra Sutejeva či Alexeja Tolstoja.

Televízia Nitrička

Forgot Password