Čo bude s budovou bývalého Tesca?

Budova, ktorej existencia sa datuje od roku 1969 je už dva roky prázdna. Čo s ňou bude v budúcnosti, by sme sa mohli dozvedieť čoskoro.

tesco prior

Budova bývalého obchodného domu Tesco na Štefánikovej triede je od augusta 2017 zatvorená. Nového majiteľa Georgea Trabelssieho zo Žiliny mesto viackrát kontaktovalo kvôli budúcnosti nevyužívaných obchodných priestorov. „Mesto každý druhý týždeň pravidelne v dobrom otravuje projektanta úprav, ale stretávame sa s tým, že po nejakom mesiaci to už má niekto iný na starosti. My sme, myslím si, veľmi aktívni v tomto zmysle. Stále sa pýtame či dostojí pán majiteľ sľub, ktorý nám dal,“ povedal koncom júna viceprimátor mesta Nitra Daniel Balko. Z predošlých stretnutí o budúcnosti budovy nevzišli žiadne závery. Primátor mesta Marek Hattas sa s vlastníkom budovy stretol počas tohto mesiaca. Výsledky stretnutia verejnosť zatiaľ nevie.

Znovuotvorenie obchodného domu bolo viackrát avizované.

Malo ísť o čiastočné otvorenie. K dispozícii by boli iba potraviny. Ani tento plán sa však zatiaľ neuskutočnil. Projektant majiteľa budovy a hlavný architekt mesta by však mali byť v kontakte z dôvodu informovania o príprave stavebných úprav.

Spoločnosť Tesco má o časť objektu stále záujem. V zrekonštruovaných priestoroch chce prevádzkovať supermarket.

Obchodný dom v centre mesta chýba aj viacerým obyvateľom. „Nechápem ich logiku, pretože kšeft im uteká a myslím si, že starším občanom, ktorí bývajú v centre, to chýba,“ povedal jeden z obyvateľov mesta. „Tuto bývam v starom meste, takže by nám to pomohlo,“ dodala ďalšia respondentka.

Čo bude s budovou bývalého Tesca?

Odpoveď na túto otázku sa zrejme dozvieme čoskoro. Investor plánuje na konferencii začiatkom októbra informovať o plánoch s opustenou budovou.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password