Čo bude ďalej s nitrianskou pešou zónou?

O oživení pešej zóny v Nitre sa hovorí už dlho. Blízke lokality budú čoskoro obývané, ako to ovplyvní centrum mesta?

Jedným z pokusov nitrianskej radnice, ako prinavrátiť život na pešiu zónu, bolo oslobodenie podnikateľov od platenia za letné terasy. Riešenie funguje, no nie dostatočne. „Úspešné sedenia a terasy sú tie, ktoré sú v chládku,“ vraví viceprimátor Nitra Daniel Balko. Tam, kde sú stromy, kríky, alebo kde si podniky urobili na vlastné náklady zatienenia, nájdete viac ľudí. Kupecká ulica je pritom oproti Štefánikovej viditeľne plnšia.

Radnica si veľa sľubuje od plánovaného rozšírenia a prepojenia s obchodným centrom Mlyny.

„Zhodli sme sa na tom, že nebudeme čakať na definitívne riešenie, ktoré bude naozaj dlhodobé, ale pokúsime sa ísť aj takým spôsobom, že by sme šli do nejakého dočasného riešenia,“ potvrdil viceprimátor Balko. Zmeny by podľa jeho slov nevyžadovali zásadnú transformáciu dopravy, využili by sa chodníky. Tohtoročnej letnej sezóny sa to už zrejme netýka, no budúca by mohla byť oživená práve prepojením medzi pešou a Mlynmi.

Ďalším bodom, ktorý v blízkej dobe ovplyvní centrum mesta, je obývanie novopostavených budov.

Z tohto bodu vyplýva aj zmena dopytu po službách v centre mesta a na pešej zóne. V ostatných rokoch totiž táto lokalita Nitry nebola výrazne obývaná, čo sa však čoskoro zmení.

Viac si pozrite v reportáži Televízie Nitrička.

foto: NH/TV Nitrička

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password