Čím sme žili tento týždeň?

Uplynulý týždeň sa niesol v duchu noviniek, ale aj kuriozít v podobe bieleho prášku. Čo priniesol 50. týždeň? Dozviete sa v nasledujúcom článku.

Pracovnému týždňu jednoznačne dominovalo posledné tohtoročné zasadnutie Mestského zastupiteľstva v Nitre, z ktorého pre obyvateľov vzišlo hneď niekoľko novostí. Mesto zaviedlo novú daň. Za každý meter štvorcový pozemnej stavby na jeho území obyvatelia po novom zaplatia 20 eur.

Schválený bol aj mestský rozpočet na budúci rok. Ako to prebiehalo a čo obsahovali pozmeňovacie návrhy sa dozviete v článku Mestské zastupiteľstvo schválilo rozpočet na rok 2020.

Výbuch plynu v prešovskej bytovke otriasol celým Slovenskom. K vlne solidarity sa pripojilo aj mesto Nitra. Samospráva venovala finančné prostriedky na pomoc ľuďom zasiahnutým touto tragédiou. A keďže nešťastie nechodí po horách, ale po ľuďoch, pripravili sme pre vás aj manuál, ako minimalizovať nebezpečenstvo úniku plynu a čo robiť v prípade, ak únik sami zistíte.

Zdroj: Pixabay.com

Pokojné vody všedných dní rozprúdila iniciatíva radnice sláviť nadchádzajúce sviatky bez hlučnej pyrotechniky. Takúto iniciatívu ocenili najmä ochrancovia prírody a majitelia domácich zvierat. Hlasy zástancov bujarých osláv zatiaľ nie sú také hlasné a prevláda pozitívny postoj k rozhodnutiu mesta.

Nitriansky samosprávny kraj sa od pondelka môže pochváliť novozvoleným hlavným kontrolórom. Stal sa ním Juraj Andraško. Ako voľba prebiehala a čo všetko spadá do kompetencií Útvaru hlavného kontrolóra NSK sa dozviete tu.

Hrdinovia žijú aj v Nitre. Mestský policajt Krystian Dominik Potyrala si za záchranu ľudského života vyslúžil ocenenie Čestný odznak. Zatiaľ čo on na tento výnimočný deň zrejme nikdy nezabudne, vy si ho môžete pripomenúť prostredníctvom nášho článku.

Odovzdávanie defibrilátorov

Pri odmeňovaní ešte chvíľku zostaneme. Mikuláš v Nitre nerozdával iba sladkosti, ale aj zdravotnícke pomôcky. Mestské športoviská dostali niekoľko defibrilátorov. Darované prístroje majú slúžiť hlavne na poskytovanie prvej pomoci.

Nemalý rozruch na Mostnej ulici spôsobila koncom týždňa obálka s neznámym bielym práškom. V budove Všeobecnej zdravotnej poisťovni museli zasahovať záchranné zložky. Rovnaký prípad bol v ten istý deň nahlásený aj v Topoľčanoch. Ako to celé dopadlo? Dočítate sa tu.

Z redakcie Nitrianskeho hlásnika želáme čitateľom krásny víkend. Spríjemniť vám ho môže napríklad čítanie nitrianskych povestí. Poznáte už aj tú o hradnej studni?

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password