Čierny víkend pre nitrianske športové kluby

Nitranom sa cez víkend nedarilo. Hokejisti aj futbalisti utrpeli kruté prehry.

V poslednom ligovom kole prehrali futbalisti FC Nitra doma s Michalovcami 0:2. Následne sa im podarilo v ligovom pohári zdolať Komárno 0:2, keď sa najprv presne trafil Podhorín a druhý gól pridal koncom zápasu Ristovski. V sobotu nastúpili na pôde bratislavského Slovana. Obhajca slovenského titulu a súčasný líder Fortuna ligy porazil Nitru vysoko 5:0. Nitra sa tak po 10 kolách nachádza na predposlednom mieste, pričom sa jej podarilo získať iba 7 bodov.

„Prehrali sme vysoko 0:5, v súčasnosti na Slovan nemáme. Na tento zápas treba rýchlo zabudnúť. Musíme sa pripraviť na dva nasledujúce, ktoré hráme doma. Dnes Slovan zaslúžene vyhral. Mňa mrzí, že sme mu pomohli dať prvé dva góly individuálnymi chybami,“ povedal Marián Süttö, tréner FC Nitra.

Nitrianski hokejisti začali v piatok sériu štyroch domácich zápasov po sebe, keď nastúpili proti Detve. Nitra prehrala 3:5 a Detva si tak do tabuľky pripísala v aktuálnom ročníku Tipsport ligy prvé body. Za Nitru sa presadili Čaládi, Kollár a Scheidl. V nedeľu sa v Nitra Aréne predstavili Košice, ktoré uštedrili corgoňom doslova zahanbujúcu porážku 0:9. Nitru najbližšie čaká domáci zápas so Slovanom a následne do Nitry pricestujú aj Nové Zámky. Bielo-modrí majú po 7 zápasoch na svojom konte 8 bodov a nachádzajú sa na 11. priečke.

„Výsledok je katastrofálny. Momentálne nespĺňame parametre, aby sme boli konkurencieschopným tímom ako Košice. Zároveň im gratulujem k výsledku, aj za pekný hokej. Myslím si, že zodpovednosť je momentálne na mne a plne ju beriem,“ vyjadril sa Andrej Kmeč, tréner HK Nitra.

Počas víkendu sa taktiež začal nový ročník volejbalovej Extraligy. Najskôr v sobotu prehrali muži v Košiciach 3:1 a následne v nedeľu prehrali rovnakým výsledkom v domácom zápase proti Pezinku aj ženy. Pre Nitru to bol zo športového hľadiska čierny víkend. Dúfajme, že naše kluby už na svoje prehry zabudli a že sa budú v nasledujúcich dueloch všetci tešiť z víťazstva.     

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password