Chystá sa k nám prílev teplého vzduchu

Chladnejší vzduch zo severu počas týždňa vystrieda oteplenie z druhej strany.

Foto ilustračné (zdroj: pixabay.com)

Pondelok bude premenlivý, ojedinele s prehánkami a výnimočne i s búrkami. Najvyššie denné teploty dosiahnu 18 – 23 stupňov. Fúkať bude prevažne severný vietor s rýchlosťou 10 až 35 km/h, v nárazoch ojedinele okolo 50 km/h.

„Po zadnej strane výškovej tlakovej níže nad Ukrajinou bude od severu do našej oblasti prúdiť o niečo chladnejší vzduch,“ uvádza Slovenský hydrometeorologický ústav počasie na utorok.

Maximálne denné teploty 16 až 21 stupňov bude naďalej sprevádzať premenlivé počasie. Cez deň sa miestami môžu vyskytnúť prehánky, v noci by sa už mala oblačnosť zmenšovať. Nočné teploty klesnú na 8 – 3 stupne, na juhozápade okolo 10 stupňov.

V stredu teploty vystúpia najviac na 17 až 22 stupňov. Zrána sa v údoliach môžu vyskytnúť hmly. Očakáva sa premenlivá, v noci zmenšená oblačnosť, cez deň miestami ojedinele prehánky. Najnižšie nočné teploty sa budú pohybovať od 10 do 5 stupňov.

Vo štvrtok začne od juhozápadu do našej oblasti prúdiť teplý a vlhký vzduch.

Cez deň sa oteplí maximálne na 19 – 24 stupňov, počasie bude polojasné, no SHMÚ predpovedá postupné zväčšovanie oblačnosti aj ojedinelé prehánky. Teploty v noci klesnú na 9 až 3 stupne.

Prílev teplého vzduchu bude pokračovať aj v piatok. Prejaví sa dennými teplotami od 19 do 25 stupňov, no predpovede stále hovoria o polooblačnom až oblačnom počasí. Cez deň sa na mnohých miestach vyskytnú prehánky. Nočné teploty klesnú na 15 až 9 stupňov.

Oblačnosť má pokračovať aj cez víkend. Na sobotu sú hlásené početné prehánky, miestami dokonca búrky, ale príjemných 20 až 26 stupňov.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password