Chrípka v Nitrianskom kraji postupne naberá na sile

Celkový počet chorých na akútne respiračné ochorenia pritom oproti predchádzajúcemu týždňu mierne klesol.

Spolu bolo podľa Regionálneho úradu verejného zdravotníctva so sídlom v Nitre v 40. kalendárnom týždni hlásených 3 826 akútnych respiračných ochorení, čo prestavuje takmer 7-percentný pokles chorobnosti. 368 chorých zo všetkých pacientov malo chrípku alebo jej podobné ochorenie (CHPO).

Oproti predchádzajúcemu týždňu ide o 28,5 percentný nárast chorobnosti na chrípku a CHPO.

Ochorenie okrem toho zatvorilo aj dve základné školy v okrese Levice. Najviac chorých bolo vo vekovej skupine 6 – 14 ročných detí.

„Priebeh ochorenia bol komplikovaný u 79 osôb, čo predstavuje 2,1% z celkového počtu hlásených ochorení,“ uvádza RÚVZ. Podľa hlásenia 63 percent pacientov trpelo zápalom prínosových dutín, 34 percent malo diagnostikovaný zápal stredného ucha a necelé 3 percentá chorých potrápil zápal pľúc.

Zdroj: RÚVZ v Nitre

Oproti predchádzajúcemu roku sme na tom lepšie.

Minulý rok potrápili chrípka a akútne respiračné ochorenia v rovnakom období takmer dvojnásobok ľudí, chorobnosť na chrípku však v 40. kalendárnom týždni 2019 klesla o neuveriteľných 40 percent. Počet pacientov však stále predstavoval podstatne väčšie číslo – až 623 osôb a väčšinu z nich tvorili deti od 0 do 5 rokov.

Za aktuálnu situáciu pravdepodobne vďačíme povinnému noseniu rúšok a čiastočnej izolácii.

V Nitrianskom kraji bolo v 40. týždni podľa RÚVZ potvrdených 433 prípadov ochorenia COVID-19.

Najviac, až 149 prípadov, pribudlo v okrese Nové Zámky, na druhom mieste sa s počtom 121 pozitívne testovaných umiestnil okres Nitra, tretím okresom s najvyšším počtom laboratórne potvrdených prípadov za uplynulý týždeň (76) je Komárno. V okrese Topoľčany pribudlo 50 nakazených, v Šali 15 a v Leviciach 12. Najmenší prírastok, len 10 pacientov, zaznamenal okres Zlaté Moravce.

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password