Chrenovú čakajú zmeny v parkovaní

Dodávky na Chrenovej po novom parkovať nebudú. Mestskí poslanci o tom rozhodli na poslednom zastupiteľstve.

Obyvatelia Chrenovej sa na nedostatok parkovacích miest sťažujú už niekoľko rokov. Mestská polícia spolu s mestom hľadala riešenie, ako túto situáciu zlepšiť.

„V nočných hodinách sme počas jedného týždňa urobili prieskum, koľko dodávkových alebo nákladných vozidiel sa nachádza v mestskej časti Chrenová. Zistili sme, že v priemere je to približne sto dodávkových vozidiel, ktoré sa nachádzajú v priestoroch samotného sídliska. Tie by sme odtiaľ mohli odstrániť a umožniť tak parkovanie obyvateľom Chrenovej ich súkromnými vozidlami,“ vyjadril sa Erik Duchoň, náčelník Mestskej polície.

S návrhom na odstránenie dodávok z parkovísk prišiel Peter Košťál, poslanec za mestskú časť Chrenová. Návrh „Vylúčenie parkovania nákladných vozidiel a úžitkových vozidiel v obytných súboroch“ sa na poslednom mestskom zastupiteľstve podarilo odhlasovať.

„Je tu dlhodobá sťažnosť obyvateľov, ktorí nemajú kde parkovať. Ja som nesmierne rád, že ma v tomto návrhu dnes všetci poslanci podporili,“ povedal po mestskom zastupiteľstve Peter Košťál.

Obmedzenia budú platné od 1. januára 2020. Osadia sa nové dopravné značky, ktoré budú o zákaze vodičov informovať. Na sídlisku bude zóna zákazu státia pre vozidlá, ktoré dĺžkovo dosahujú nad 5 metrov. Zákaz bude platiť od 18.00 do 8.00 hodiny.

O zmene parkovania sa viac dozviete v našej reportáži na TV Nitrička.

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady? Kontaktujte ma na mailovej adrese: daniel.micik@nitrianskyhlasnik.sk :-)

Televízia Nitrička

Forgot Password