Chrenovské letné kino pokračuje

Séria podujatí Chrenovského letného kina pokračuje. Po filmoch pre detských divákov prichádza zmena žánru.

Neformálna skupina Tormošani už nejaký čas usporadúva pre verejnosť podujatia pod názvom Chrenovské letné kino. Premietanie filmov pod otvoreným nebom v rámci série podujatí je podporované grantovým programom Mením moje mesto.

Sériu filmových večerov odštartovala akcia Letné kino za vysvečko, ktorá sa konala 28. júna na chrenovskom Dopravnom ihrisku.

Hlavnou myšlienkou podujatia bola odmena detí za ich snahu vynaloženú počas školského roka. Na výber ste mali z viacerých filmov. Premietaný bol ten film, ktorý vyhral v hlasovaní na facebooku skupiny Tormošani. „Na sociálnej sieti som sa rozhodol vytvoriť takúto anketu práve preto, lebo sa tam nachádza množstvo ľudí. Chceli sme to spraviť anketovo, nech si ľudia vyberú, ktorý film chcú vidieť. Aby to nebolo tak, že sme si my vybrali film a ľudia nebudú možno „spokojní“ s naším výberom. Tak sme im dali tú možnosť, nech si vyberú oni,“ povedal člen skupiny Tormošani, Róbert Mikulášik.

Séria premietaní počas leta pokračuje.

Doteraz ste mali možnosť vidieť film Norman a duchovia či Snehová kráľovná a po filmoch pre detských divákov, nasleduje aj niečo pre staršie vekové kategórie. V poslednom hlasovaní na sociálnej sieti vyhral film z roku 2018 Bohemian Rhapsody.

Príbeh o skupine Queen, ich hudbe a Freddiem Mercurym si budete môcť pozrieť už v piatok 26. júla na Dopravnom ihrisku Chrenová I. v Nitre.

„Veríme, že tento žáner si nájde ako detského tak i dospelého diváka a prípadne si spoločne aj zaspievame známe hity,“ vyjadrili sa organizátori. Súčasťou podujatia bude tak ako po iné večery aj opekačka, ktorá začína o 19.00. Premietanie filmu začne o 20.30 hodine.

Oficiálny trailer Bohemina Rhapsody (zdroj: Youtube)

Zdroj foto: fb Tormošani

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password