Chorobnosť na respiračné ochorenia v nitrianskom regióne mierne klesla

Minulý týždeň zaznamenali 30-percentný nárast respiračných ochorení. Tento raz chorobnosť klesla.

foto ilustračná (pixabay.com)

Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Nitre za 9. kalendárny týždeň zistil pokles chorobnosti na akútne respiračné ochorenia o 0,5 % oproti predchádzajúcemu kalendárnemu týždňu. Ide tak len o mierny pokles. Vychádza z údajov, ktoré regionálnym hygienikom hlásili lekári. Dokopy nahlásili 1247 respiračných ochorení. „Ochorenia hlásilo 52 % praktických lekárov pre deti a dorast a 40% lekárov pre dospelých,“ uvádza úrad.

Priebeh ochorení bol komplikovaný u 51 osôb.

„Čo predstavuje 4,1 % z celkového počtu hlásených ochorení, z toho bolo 29,4 % sinusitíd (zápalov prínosových dutín), 62,8 % pneumónií (zápalov pľúc) a 7,8 % otitíd (zápalov stredného ucha),“ približuje údaje RÚVZ.

S chrípkou a chrípke podobných ochorení bolo hlásených 123 prípadov, čo je 9,8 % zo všetkých hlásených akútnych respiračných ochorení. „Predstavuje to pokles chorobnosti chrípky a CHPO o 0,57% oproti minulému kalendárnemu týždňu,“ dodáva RÚVZ. Najvyššia chorobnosť na akútne respiračné ochorenia bola štandardne zaznamenaná u detí vo veku od 0 do 5 rokov.

V Nitrianskom kraji bolo tiež za daný týždeň hlásených 1636 pozitívnych prípadov z RT-PCR testov a 1193 potvrdených prípadov antigénovými testami.

Televízia Nitrička

Forgot Password