Chorobnosť na chrípku v Nitrianskom kraji stúpla

Zatvorila niekoľko školských zariadení.

V 49. kalendárnom týždni bolo spolu hlásených 4990 akútnych respiračných ochorení z toho 545 prípadov sa týkalo chrípky a chrípke podobných ochorení (CHPO). „Predstavuje to nárast chorobnosti chrípky a CHPO o 19,6% oproti minulému kalendárnemu týždňu,“ uvádza Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Priebeh ochorení bol komplikovaný u 137 osôb, čo predstavuje 2,7 % z celkového počtu hlásených ochorení, z toho bolo 48,9 % zápalov prínosových dutín, 16,8 % zápalov pľúc a 34,3 % zápalov stredného ucha. Ochorenia hlásilo 57 % praktických lekárov pre deti a dorast a 44 % lekárov pre dospelých.

Najvyššia chorobnosť na akútne respiračné ochorenia bola, ako zvyčajne u detí od 0 do 5 rokov.

Z dôvodu zvýšeného výskytu ARO a CHPO bol prerušený výchovno-vzdelávací proces v 5 materských školách (jedna v okrese Komárno, trikrát v okrese Levice a jedna škôlka v okrese Topoľčany). Zatvorená bola tiež jedna základná škola v okrese Zlaté Moravce.

„V Nitrianskom kraji bolo hlásených 5101 prípadov ochorení Covid-19 potvrdených PCR vyšetrením a 851 prípadov ochorení potvrdených antigénovým testom,“ dodávajú v súvislosti s koronavírusom hygienici.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password