Chorobnosť na chrípku mierne klesla

Spolu bolo Regionálnemu úradu verejného zdravotníctva (RÚVZ) v Nitre za uplynulý týždeň hlásených 2 064 osôb v starostlivosti lekárov.

Aj keď chorobnosť na akútne respiračné ochorenia (ARO) za posledných sedem dní v Nitrianskom kraji stúpla o 3,3 percenta, chorých na chrípku ubudlo. RÚVZ zaznamenal v 49. týždni pokles chrípkových ochorení o 6,5 percenta.

Na chrípku sa v Nitrianskom kraji liečilo 212 ľudí, čo je 10,3 percenta všetkých chorých.

Najviac podľa hygienikov sezónne ochorenia trápili deti vo veku 0-5 rokov. „Počet ochorení bol komplikovaný u 66 osôb, čo predstavuje 3,2 percenta z celkového počtu hlásených ochorení“ uvádza RÚVZ. Takmer 40 percent pacientov sa liečilo na zápal prínosových dutín, necelých 35 percent trpelo zápalom stredného ucha a zápal pľúc potrápil 25,8 percenta chorých. V okrese Nové Zámky bol v uplynulom týždni nahlásený aj jeden potvrdený vírus chrípky typu A.

Zdroj: RÚVZ Nitra

Oproti minulému roku ide o výrazný pokles.

V rovnakom období predchádzajúceho roka bolo hlásených až 7 664 ARO, z toho 881 chorých na chrípku a jej podobné ochorenia. Vlani sa teda na sezónne ochorenia liečilo až štvornásobne viac pacientov ako v tomto roku.

Covid-19 potvrdili stovkám pacientov.

Za 49. týždeň roku 2020 uvádza RÚVZ v Nitre 1 269 PCR potvrdených prípadov a 310 prípadov potvrdených antigénovým testom. Najviac pozitívnych ľudí bolo odhalených v okrese Nitra, a to 430 formou PCR testu + 65 antigénovým testovaním. Naopak, najmenej prípadov COVID-19 zaznamenal okres Šaľa – 63 formou PCR testu a 12 antigénovým testovaním.

Foto: ilustračné/unsplash.com

Ak máte pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: dominika.pucatova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password