Chcete vedieť, ako sa dajú vyliečiť ženské choroby pomocou byliniek?

Posledný septembrový víkend sa v priestoroch Yurty (areál komunitnej školy Moruše) na Dolnočermánskej ulici v Nitre uskutoční Bylinkový kurz s názvom SILA ŽENY. Kurz začína o 13:00 hodine a bude trvať do 16.30.

My ženy sme v porovnaní s mužmi do vienka dostali veľmi veľa darov a výhod. Každá minca má však dve strany a popri spomínaných výhodách nás vedia aj poriadne potrápiť typicky ženské ochorenia. Nebolo to inak ani v minulosti a naše staré mamy boli nútené dopomôcť si, ako sa len dalo. Pomoc hľadali v prírode, v tom, čím sme doslova obkolesené aj dnes, či už v záhradách alebo na lúkach – bylinkami. Podľa starého príslovia sa na každú chorobu nájde bylina.

Ak chcete vedieť, aké bylinky vám pomôžu, prihláste sa na Bylinkový kurz Sila ženy, ktorým vás budú sprevádzať Katka Páleníková a Hanka Timková z projektu Zoborské liečivky, ktoré spája láska k prírode.

„Projekt Zoborské liečivky odhaľuje ľuďom zázračný, čarovný a liečivý svet prírody, na ktorý sme už dávno zabudli. Bylinky nás fascinovali od nepamäti, veľmi intenzívne sa nimi zaoberám už vyše 6 rokov. Snažíme sa všetky vedomosti, skúsenosti, to krásne zmysluplné zažívanie s bylinkami prezentovať i na našich kurzoch. Tieto cenné informácie sa snažíme odovzdávať všetkým na našich kurzoch, inšpirovať vás, aby ste vedeli koľko darov z prírody máme na dosah,“ uviedla Hanka Timková.

Na kurze získate podnetné a inšpiratívne poznatky z oblasti fytoterapie, gemmoterapie, ponoríte sa do čarovného a fascinujúceho života byliniek. Naučíte sa, ako využívať a pracovať s nádhernými darmi, ktoré nám ponúka príroda a ako liečiť časté ženské choroby úplne prirodzene, jednoduchým a prírodným spôsobom. Na kurze si vyrobíte šľahaný telový krém, ktorý si zoberiete domov ako darček.

„Do výroby našich krémov, tinktúr, balzamov, skrátka všetkého, čo vyrábame, sa snažíme dať kus zo seba. Naše výrobky sú našim zrkadlom. Venujeme sa im od zberu byliniek, cez ich dôkladné spracovanie, až po finálne nalievanie hojivej mastičky do kelímkov. Veríme v silu prírody a snažíme sa to pretaviť do našich výrobkov,” pokračovala Hanka Timková.

Aký program na vás teda čaká?

Na úvod si povieme o základoch gemmoterapie a zoznámite sa s danou témou a prezentáciou o základných bylinkách a ich pupeňov na liečenie ženských ochorení. Druhou témou budú ženské ochorenia z pohľadu tradičnej čínskej medicíny (duchovná problematika chorôb, rozdiel medzi západnou a východnou medicínou). Treťou témou sú meditácie (práca s naším malým vnútorným dieťatkom, duchovná práca s čakrami, ktoré primárne ovplyvňujú náš fyzický stav). Štvrtou témou je praktická časť, ktorá pozostáva z výroby krému, kde sa dozviete o základných informáciách, ako si vyrobiť klasický pleťový krém, telový krém od naloženia byliniek do oleja. Na záver získate prehľad ženských bylín, ktoré vás môžu sprevádzať a pomáhať vám pri bolestivej menštruácii, pri nadmernom krvácaní, pri nepravidelnej menštruácii, v prípade, ak vaše telo nemôže uvoľniť vajíčko z vajíčkovodov a pri mykózach.

„Najčastejšou a najfrekventovanejšou témou, ktorú so ženami preberáme je menštruácia, či už nepravidelný cyklus, ale tých tém je viac. S mamkou sa snažíme ísť do hĺbky, princíp, ktorý využívame je spirituálna naturopatia, liečebná holistická metóda, ktorá pátra po príčinách ochorenia i v duši. Bylinkový kurz je náš najobľúbenejší a najsilnejší kurz – workshop,“ dodala Hanka Timková

Som šéfredaktorkou Nitrianskeho hlásnika, ktorý tvorí tím mladých ľudí zaujímajúcich sa o aktuálne dianie a mapujúcich novinky z Nitry a okolia. Sme súčasťou televízie Nitrička, vďaka ktorej podchytávame dianie nielen prostredníctvom online sveta, ale témy ďalej rozvíjame aj v rámci nášho vysielania. Ak máte požiadavku na reportáž, sťažnosti, tipy alebo námety, neváhajte ma kontaktovať na adrese miriama.polakova@nitrianskyhlasnik.sk alebo na telefónnom čísle 0915/595 261

Televízia Nitrička

Forgot Password