Chcete posielať balík či pohľadnicu? Máte na to posledné dni

Čas do Vianoc sa kráti. Ak chcete, aby sa vaša pošta dostala na miesto včas, mali by ste pridať.

Koncom roka je vždy väčší nápor na poštové služby. Slovenská pošta v tomto čase denne prijme viac ako 120 000 balíkových zásielok a viac ako 1 milión listov. „Podiel na tom má aj nákup tovarov na internete, posielanie darčekov prostredníctvom pošty, ale aj stále pretrvávajúca tradícia Slovákov zasielania vianočných pozdravov,“ konštatuje Slovenská pošta.

Aby bola zásielka doručená do Vianoc, najneskorší termín na jeho zaslanie je pondelok 20. decembra.

Pošta odporúča, aby ste si posielanie zásielok nenechávali na poslednú chvíľu a aby ste využívali doručovanie do BalíkoBOXov, ktoré sú k dispozícii 24 hodín 7 dní v týždni.

„Odporúčaný posledný termín pre poslanie pohľadnice či listu 2. triedy v rámci Slovenska, aby bol doručený pred Vianocami, je pondelok 20.12.2021, pre listy 1. triedy odporúčame najneskorší termín utorok 21.12.2021,“ spresňuje Slovenská pošta. Čo sa týka balíkov, posledný odporúčaný deň odoslania je pondelok 20. decembra. Zákazník môže podať balík ako expres zásielku, ktorá príde adresátovi
skôr ako balík poslaný štandardným spôsobom. Zároveň môže uviesť mobilné číslo adresáta zásielky, aby mohol byť vopred informovaný o doručení zásielky.

V prípade posielania zásielok užnezostáva veľa častu. Ak chcú zákazníci posielať listy alebo balíky do zahraničia, listové zásielky sa odporúča odoslať najneskôr v piatok 17. decembra a balíky najneskôr vo štvrtok 16. decembra pre krajiny Európy.

foto ilustračná: pixabay.com

Máte k článku pripomienky, námety alebo nápady, kontaktujte ma na mailovej adrese: monika.hozakova@nitrianskyhlasnik.sk

Televízia Nitrička

Forgot Password