Chcete byť súčasťou nitrianskeho Vianočného mestečka? Na registráciu máte už iba tento víkend

Vianočné trhy a kultúrny program sa budú v Nitre konať od 28. novembra do 23. decembra. Na Silvestra je pripravený samostatný program.

(zdroj: TASR) Podľa dostupných informácií, registrácia bola zverejnená 29. septembra a končí 18. októbra napoludnie. „Prihlasovanie je dostupné cez elektronický registračný formulár,“ uviedol mestský úrad. Záujemcovia, ktorí chcú byť súčasťou nitrianskeho Vianočného mestečka, majú už iba víkend na to, aby sa zaregistrovali.

Vianočné trhy sú súčasťou projektu Adventná Nitra a Silvester 2021 a budú sa líšiť od minulých ročníkov. Program bude prebiehať na Svätoplukovom námestí a po novom, aj na Vŕšku.

„Naším zámerom je vytvoriť komornejšiu atmosféru a viaceré pódiá pre hudobnú produkciu, aby sme vedeli využiť aj nové moduly a sedenia inštalované na Svätoplukovom námestí a zároveň sa prispôsobiť aktuálnemu covidovému automatu,“ uviedla vedúca odboru kultúry Dagmar Bojdová.

Celková podoba Vianočného mestečka sa bude odvíjať aj od záujmu predajcov vo vianočných stánkoch. Samozrejme, že sa všetko pripravuje aj v nadväznosti a v kontexte aktuálnych platných pandemických opatrení a tiež v súlade s platným semaforom pre kultúrne podujatia,“ vysvetlila Bojdová.

Televízia Nitrička

Forgot Password