Prostredníctvom charitatívneho maltézskeho punču sa vyzbierajú peniaze na pomoc druhým

Po virtuálnych ročníkoch môže verejnosť prostredníctvom kúpy charitatívneho punču pomôcť obyvateľom nitrianskeho hospicu.

Foto ilustračná: Pixabay.com

Maltézska pomoc Slovensko s centrom v Nitre sa ako predajca pravidelne zúčastňuje vianočných trhov na Svätoplukovom námestí. Ostatné roky mohla verejnosť maltézsku pomoc podporiť virtuálne, ale tento rok aj priamo na námestí v blízkosti bývalej pošty.

„Maltézska pomoc Slovensko – centrum Nitra pozýva veriacich z nitrianskych farností a všetkých ľudí dobrej vôle na tradičný Maltézsky charitatívny punč,“ uvádzajú iniciátori.

Charitatívny stánok bude na námestí otvorený od štvrtku 8. decembra do nedele 11. decembra, od 9. do 22. hodiny.

„Vaše dobrovoľné príspevky budú v plnej výške odovzdané na podporu prevádzky Hospicu – doma pokoja a zmieru u Bernadetky v Nitre, a podporu charitatívnych aktivít pre chudobných, chorých a trpiacich,“ dodávajú organizátori.

V roku 2020 musel stánok pre opatrenia súvisiace s koronavírusom prejsť do virtuálneho prostredia. Online zbierka prebiehala pol roka, za tento čas verejnosť prispela sumou 5 392 eur. Charitatívna aktivita sa vo virtuálnej podobe konala aj počas minuloročného Adventu.

Televízia Nitrička

Forgot Password