Cez víkend sa začne 4. ročník Oponického pedálu

V sobotu, 4. 9. sa začína 4. ročník akcie, ktorá je určená pre všetkých milovníkov retro bicyklov a potrvá až do 21. septembra. Stretnutie je určené ako pre majiteľov historických bicyklov, tak aj pre verejnosť.

Organizátori podujatia si tento rok pre milovníkov historických bicyklov pripravili novinku. Oponický pedál obohatia aj českí cyklisti na „Vysokých kolách“, tzv. kostitras. Na akcii nebude chýbať ani prehliadka historického oblečenia, ktoré sa bude taktiež hodnotiť.

Ceny sa budú udeľovať mužom i ženám za najkrajšie bicykle a za najoriginálnejšie oblečenie.

Trasa, po ktorej sa retro bicykle vydajú, bude mať 5 km. Začiatok podujatia štartuje o 13:00 pred Obecným úradom Súlovce, kde bude prebiehať registrácia účastníkov. Poplatok za registráciu je dobrovoľný. Pri Pohostinstve pod Tribečom je od 14:45 do 15:30 naplánovaná prestávka, ktorá bude určená na prehliadku bicyklov. Konečnou zastávkou bude kaštieľ v Oponiciach, kde by mali historické bicykle doraziť o 15:45. Posledný bod programu bude vyhodnotenie, ktoré bude spojené s udeľovaním cien a celá akcia by mala skončiť okolo 17:00.

Organizátori podujatia už majú pripravených 12 víťazných pohárov, ktoré čakajú na svojich majiteľov. Hodnotiť sa bude nielen najkrajší pánsky a dámsky bicykel, ale aj najoriginálnejšie oblečenie.

Forgot Password