Cez víkend sa môžete vybrať po stopách tajomnej hory, na bazár, garážový výpredaj aj Včelárske slávnosti

Centrum, Chrenová aj Zobor cez víkend ponúknu viacero podujatí. Pozrite si niekoľko tipov.

Foto: NH

Vaša sobota v Nitre môže začať návštevou pravidelných Starožitníckych a gazdovských trhov v areáli nitrianskeho Agrokomplexu. Navštíviť ich môžete od 6. do 12. hodiny cez bránu B2.Na priestranstve pri ZŠ na Fatranskej ulici na sídlisku Chrenová sa bude konať ďalší z Garážových výpredajov.

A Sekáč vo dvore na Kupeckej po čase opäť organizuje swap, kde si môžete vymeniť oblečenie, topánky aj doplnky.

foto ilustračná: pixabay.com

Princíp je veľmi jednoduchý, v pomere 1:1. Keď jeden kus donesieš, jeden si môžeš odniesť. Oblečenie, topánky a doplnky, ktoré chceš swapovať musia byť vo výbornom stave. Voňavé, čisté a nepoškodené,“ informuje Sekáč. Na swap môžete prísť medzi 11. a 15. hodinou.

Patríte k fanúšikom veteránov? Poteší vás program na parkovisku pred Zimným štadiónom.

Celoslovenské stretnutie veteránov a motoristov začína v sobotu 22. apríla. Výjazd a vystúpenie raketomodelárov sa bude konať popoludní.

Tento raz budú témou Jarné tajomstvá pravekej hory.

Zraz je o 14.00 hod. pri altánku na rázcestí pred Špecializovanou nemocnicou sv. Svorada. Trasa povedie od altánku cez žltú turistickú značku, Tri duby, hradisko Zobor, Pyramídu a po modrej značke späť. Približne tri hodiny trvajúcej trase trase a počasiu treba prispôsobiť oblečenie a obuv.

K najväčším lákadlám nadchádzajúceho víkendu patria Včelárske slávnosti v areáli Slovenského poľnohospodárskeho múzea.

Návštevníci sa môžu tešiť na ochutnávky medu a medoviny, prednášky o včelách a včelárstve, tematické tvorivé dielne pre deti, včelársku vandrovku, tombolu aj bábkové divadlo.

Opäť bude možnosť odviezť sa vlakom nitrianskej poľnej železnice aj detským elektrickým vláčikom a prezrieť si skanzen alebo remeselnícke trhy. „Cieľom pripravovaných Včelárskych slávností nie je len osveta v oblasti včelárstva a včiel, ale aj snaha o záchranu včelárskeho skanzenu v našom múzeu,“ hovorí SPM o pripravovanom podujatí.

Televízia Nitrička

Forgot Password