Cez víkend prišli do mobilných centier stovky ľudí. Nitrianska radnica hovorí o „extrémnom záujme“ obyvateľov

Okrem obchodného centra sa očkuje aj v poliklinikách, na sídliskách Chrenová a Klokočina.

„V obchodnom centre Mlyny len v sobotu zaočkovali viac ako 900 ľudí,“ informovala radnica na sociálnych sieťach. Mesto Nitra preto postupne rozširuje počet miest, kde mobilné tímy očkujú vakcínami Comirnaty a Janssen.

Okrem obchodného centra sa očkuje aj v poliklinikách, na sídliskách Chrenová a Klokočina a ďalšie mobilné centrá boli aj v kultúrnych domoch v mestských častiach Zobor, Dražovce, Janíkovce, Krškany a Kynek. Cez víkend fungovalo v Nitre aj veľkokapacitné očkovacie centrum, ktoré na Slančíkovej ulici zriadil Nitriansky samosprávny kraj a 21. novembra otvoril aj svoje očkovacie centrá v Šali a Štúrove.

Mobilné očkovacie centrum zriadilo v budove radnice aj mesto Vráble. „Viac ako 250 registrovaných občanov mesta dostalo 20. novembra tretiu dávku vakcíny proti COVID-19, medzi nimi aj primátor Tibor Tóth,“ informovala vrábeľská radnica.

S kampaňou za zvýšenie zaočkovanosti prišlo začiatkom novembra mesto Nitra.

Cieľom bolo okrem iného zvýšiť počet očkovaných ľudí nad 50 rokov nad 65 percent, aby sa okres Nitra nedostal do čiernej farby. Podľa údajov z Inštitútu zdravotných analýz treba na splnenie tohto cieľa plne zaočkovať ešte 28 ľudí nad 50 rokov. Celková zaočkovanosť v Nitrianskom okrese dosahuje 47,6 percenta.

Televízia Nitrička

Forgot Password